Апельсини: як фрукт захищає від небезпечних захворювань

Коли ви думаєте про користь апельсинів для здоров'я, перше, що спадає на думку, це, ймовірно, вітамін С.

Цитрусові - приголомшливе джерело, але апельсини (з апельсином середнього розміру, який містить близько 62 калорій) також забезпечують ряд корисних речовин.

Ось кілька причин їсти більше апельсинів, користь для здоров'я апельсинового соку і апельсинової цедри, а також прості способи насолодитися цим чудовим фруктом.

Апельсини багаті водою

Один апельсин середнього розміру забезпечує півсклянки води. Приблизно 60-70% людського тіла складається з води, і вона необхідна для всіх процесів в організмі. За даними Інституту медицини, жінкам 19 років і старше необхідно 2,7 літра рідини в день, а чоловікам - 3,7 літра. Але це вся рідина, а не тільки напої. Їжа може забезпечити 20% ваших щоденних потреб в рідині, а продукти, багаті водою, такі як апельсини, сприяють ще більшому задоволенню добової потреби.

Щоденне споживання достатньої кількості рідини допомагає підтримувати розумову і фізичну енергію, покращує кровообіг, оптимізує роботу органів, вимиває відходи і максимізує обмін речовин.

Апельсини містять клітковину, що захищає кишечник і здоров'я

Середній апельсин містить близько трьох грамів клітковини, що становить 12% денної норми. Клітковина апельсинів підтримує травну функцію, допомагає регулювати рівень цукру та інсуліну в крові, підсилює відчуття ситості і навіть може сприяти здоровому сну.

Майже два з трьох грамів клітковини в апельсині - це розчинна клітковина. Було доведено, що цей тип клітковини допомагає знизити рівень холестерину в крові і позбутися від внутрішнього жиру на животі, названого вісцеральним жиром. Одне дослідження, в якому брали участь дорослі протягом п'яти років, показало, що на кожні 10 грамів споживаної розчинної клітковини швидкість накопичення вісцерального жиру на животі знижувалася на 3,7%.

Наявність більшої кількості вісцерального жиру пов'язано з посиленням запалення і підвищеним ризиком хронічних захворювань, включаючи діабет 2 типу, високий кров'яний тиск і деякі види раку.

Апельсини містять багато вітаміну С

Один апельсин містить близько 80% денної норми вітаміну С. Крім підтримки імунної функції, ця ключова поживна речовина допомагає виробляти колаген, зменшувати запалення і підвищувати здатність організму використовувати жир як джерело палива як під час вправ, так і в стані спокою. Занадто мало вітаміну С в крові також пов'язано зі збільшенням жирових відкладень і розмірів талії.

Вітамін С також допомагає збільшити засвоєння заліза, що може підвищити доступність кисню і знизити втому. Це особливо важливо для жінок в пременопаузі, які втрачають залізо під час менструації, і для тих, хто дотримується рослинної дієти, так як залізо гірше засвоюється з рослинних джерел. Вітамін С також діє як антиоксидант, що бореться зі старінням, і він необхідний для відновлення ДНК і виробництва серотоніну. Останнє сприяє щастя і сну.

Апельсини містять інші важливі поживні речовини

Калій і фолат - два додаткових життєво важливих поживних речовини, що містяться в апельсинах. Калій підтримує роботу серця і м'язові скорочення, а також допомагає підтримувати м'язову масу. Цей мінерал також діє як природний сечогінний засіб, знижуючи кров'яний тиск і перешкоджаючи затримці рідини. Фолієва кислота підтримує мозок і нервову систему, а достатня кількість може допомогти захистити від депресії і проблем з пам'яттю. Апельсини також містять меншу кількість кальцію, магнію, вітамінів А і В.

Апельсини - суперзірки антиоксидантів

Флавоноїдні антиоксиданти в апельсинах мають протизапальну, противірусну і протимікробну дію. Вони також захищають від окисного стресу, який, по суті, являє собою дисбаланс між виробництвом вільних радикалів, що ушкоджують клітини, і здатність організму протистояти їх шкідливому впливу.

Антиоксиданти в апельсинах також можуть захистити ваше психічне здоров'я. Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало, що більш високе споживання флавоноїдів може бути пов'язано з більш низьким ризиком депресії, особливо серед літніх жінок. Більш високе споживання флавоноїдів також пов'язано із запобіганням набору ваги і зменшенням жирових відкладень.

Апельсинова шкірка також корисна для здоров'я

Живильні речовини, що захищають здоров'я, містяться не тільки в апельсинах і апельсиновому соку, вони є також в шкірці. Дослідження показують, що флавоноїди в шкірці цитрусових можуть допомогти запобігти розмноженню, росту і поширення ракових клітин, а також підтримати апоптоз - послідовність самознищення, яку організм використовує для знищення дисфункціональних клітин.

Одне старіше дослідження Університету Арізони прийшло до висновку, що вживання однієї столової ложки цедри цитрусових в тиждень може знизити ризик плоскоклітинного раку шкіри на 30%. Певне з'єднання під назвою герперідін, виявлене в шкірці апельсина, також захищає від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Якщо ви вживаєте шкірку цитрусових, вибирайте органічні апельсини, щоб зменшити вплив залишків пестицидів. Використовуйте тертку, щоб натерти шкірку, уникаючи більш гіркої білої серцевини. Додавайте цедру апельсина в домашні заправки для салатів або як гарнір для їжі.

Главред