7 продуктів, які ми переїдаємо

Про шкоду хімічних добавок, барвників і ароматизаторів, ідентичних натуральним, говорять багато і голосно. Але небезпека часто таїться в звичних продуктах, яких ми непомітно для себе з'їдаємо більше, ніж потрібно.

7 продуктів, які ми переїдаємо
М'ясні продукти: сосиски, бекон і ковбаса

7 продуктів, які ми переїдаємо
Великий вміст солей і хімічних добавок, які використовуються для приготування м'ясних продуктів, погано впливають на здоров'я. Апетитний вигляд ковбасної нарізки надає нітрат натрію, який може бути канцерогенним. Сосиски підвищують ризик захворювання на рак підшлункової залози - принаймні, так вважають вчені з Каролінського університету в Швеції. Одна сосиска в день підвищує ризик на 19 відсотків. Причиною подагри, гіпертонії, ішемічної хвороби серця може стати ковбаса у великих кількостях. До того ж, стабілізатори, барвники, ароматизатори, які часто входять до складу популярних ковбасних виробів, викликають подразнення органів травлення.

Рослинні нерафіновані олії

7 продуктів, які ми переїдаємо
Рослинна олія містить багато Омега-6 жирних кислот. Їх надлишок викликає проблеми з серцем і збільшує можливість захворювання на рак (зокрема, рак шкіри). Щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися балансу між Омега-6 і Омега-3, які містяться в жирній рибі (наприклад, скумбрії). До того ж у рафіновану олію входять так звані трансжири - вони нерідко викликають атеросклероз, ішемію, проблеми з серцем. Втім, це не означає, що нерафіновані олії (і особливо корисна оливкова) потрібно терміново вилучити з раціону. Просто дотримуйтесь балансу і вибирайте необроблений продукт.

Цукор

7 продуктів, які ми переїдаємо
Цукор - це майже наркотик. До такого висновку приходять сучасні дієтологи. Глікоген, який перетворюється в кінцевому рахунку , зберігається в печінці. Але якщо печінка їм перевантажена, вуглеводи перетворюються на жир. До того ж, високий вміст глюкози токсичний для організму.

Фруктовий сік

7 продуктів, які ми переїдаємо
Пакетований сік тривалого зберігання майже не містить корисних речовин, а смак отримано шляхом додавання ароматизаторів. Втім, і 100% свіжовичавлений сік - не кращий вибір: в ньому немає клітковини, а фруктози (той же простий вуглевод), навпаки, багато. Мучитеся від спраги? Випийте воду.

Сіль

7 продуктів, які ми переїдаємо
Сіль має прямий взаємозв'язок з артеріальним тиском, утримуючи воду в організмі. Якщо кількість солі перевищує норму, організм «наповнюється» - і кров'яний тиск підвищується. Відповідно, на серце, артерії, нирки лягає більше навантаження. Завжди перевіряйте наявність солі на етикетці товару, і якщо вона міститься в продукті (а вона міститься там завжди, за дуже рідкісним винятком), не соліть страву додатково.

Хліб

7 продуктів, які ми переїдаємо
Дійсно 100% пшеничний хліб можна знайти в супермаркетах класу «люкс», але він досить дорого коштує. Продукт масового виробництва найчастіше приготований з так званого збагаченого борошна, яке містить додаткові компоненти і проводиться з очищених зерен, позбавлених корисних властивостей. Напис «мультизерновий хліб» також не дає гарантію, що зерна не піддавалися максимальної обробці. За фактом мультизерновий хліб може мати приблизно такий же глікемічний індекс, як і буханець звичайного нарізної батона.

Майонез, кетчуп та інші соуси

7 продуктів, які ми переїдаємо
Майонез, навіть приготований на чистих жовтках, з оливковою або соняшниковою олією - дуже калорійний продукт. Його можна зробити в домашніх умовах, щоб знизити негативний вплив на здоров'я. Але краще - замінити сметаною, додавши часник або зелень. Кетчуп в масовому виробництві - це модифікований крохмаль, якому додали смак і колір томатного соусу. У всілякі салатні соуси, від яких ломляться полиці супермаркетів, незмінно входить цукор, навіть якщо вони зовсім не солодкі на смак.

Не лінуйтеся читати етикетки - і будьте здорові.