Експерти назвали олію, яка допоможе знизити рівень холестерину

Холестерин буває різний і здорові кількості деяких його форм необхідні нашому організму.

Він використовується нашим тілом для вироблення клітинних мембран, ключових гормонів, таких як тестостерон та естроген, жовчних кислот, необхідних для перетравлювання та засвоєння жирів, а також вітаміну D, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Тип холестерину, який називається ЛПНЩ, шкідливий для нашого організму. Він налипає на внутрішні стінки артерій, що з часом може спричинити їх закупорення та, як наслідок, інфаркт.

Саме тому рівень холестерину ЛПНЩ потрібно тримати під постійним контролем. Ключ до цього полягає у нашому харчуванні. Деякі продукти призводять до кількості “поганого” холестерину у крові, інші ж навпаки – допомагають вивести його надлишок з організму.

Існують докази, що регулярне вживання сафлорової олії сприяє зниженню рівня холестерину та зміцненню здоров’я серця.

Дослідження, опубліковане в журналі Clinical Nutrition, показало, що рівень холестерину в крові учасників суттєво знизився після 4 місяців вживання сафлорової олії. Це досить популярна кулінарна олія, яку отримують з насіння сафлору красильного.

Ці висновки підтверджують дані Американської асоціації серця про те, що ненасичені жири можуть знижувати рівень холестерину ЛПНЩ у крові. Сафлорова олія – це потужне джерело ненасичених жирів, при чому як мононенасичених, так і поліненасичених.

До інших джерел ненасичених жирів належать жирна риба, горіхи, насіння, цільнозерновий хліб та макарони, коричневий рис, фрукти та овочі.