Вчені: підводка для очей може бути небезпечна

Вчені з Університету Ватерлоо вивчили безліч відеозаписів. Вони підрахували кількість частинок підводки, які потрапляли на слізну плівку, що захищає очі, після нанесення макіяжу різними способами. Фахівці з'ясували, що нанесення підводки на внутрішнє віко може стати причиною проблем з очима.

Вчені: підводка для очей може бути небезпечна
Після нанесення підводки на внутрішню лінію росту вій протягом п'яти хвилин на слізну плівку переміщалося на 15-30% більше частинок підводки, ніж при нанесенні макіяжу на зовнішню лінію росту вій. Крім того, підводка з внутрішньої лінії росту вій швидше потрапляла в очі. Чим більше проходило часу, тим менше підводки виявлялося на слізній плівці. Через 2 години її залишалося зовсім мало.

За словами дослідників, підводка здатна змінити слізну плівку і викликати дискомфорт. До складу контуру входять віск, масла, силікон і натуральні смоли. Завдяки цим компонентам підводка тримається довго. Нанесення підводки на внутрішнє віко може призводити до подразнення, почервоніння очей, проникненню в них небезпечних бактерій, а іноді навіть до очних інфекцій і проблем із зором. Особливому ризику піддаються люди, які носять контактні лінзи. Щоб знизити ризик інфекції, потрібно часто точити олівець для очей.