Яку ознаку гіпертонії не можна ігнорувати

Високий кров’яний тиск небезпечний тим, що створює додаткове навантаження на судини та життєво важливі органи.

Він може викликати серйозні ускладнення, включаючи інсульти та інфаркти. Тому вкрай важливо, щоб підвищений тиск виявили якомога раніше, пише Жіночий світ

Хоча підвищений тиск буває складно помітити, ви можете звернути увагу на колір сечі. Якщо вона має червонувате забарвлення, вам варто відвідати лікаря.

Червоного забарвлення сечі може надавати кров, яка потрапила у неї через високий тиск. Звісно, сеча не матиме рівномірного червоного кольору, вона може мати легкий рожевий відтінок або ж включати окремі плями крові.

Якщо зміну кольору сечі ви не можете пояснити іншими причинами, скажімо, вживанням буряка, краще перестрахуватись та перевірити рівень артеріального тиску.

Медики кажуть, що головна небезпека гіпертонії полягає у тому, що вона може ніяк не проявлятись. Зап статистикою, майже третина людей, які мають хронічно високий кров’яний тиск, навіть про це не підозрюють. Лише при екстремально високому тиску можуть з’явитись головний біль, носові кровотечі, біль у грудях, ускладнене дихання та сліди крові у сечі.

Але врахуйте – є й інші можливі причини, з яких сеча могла потрапити у кров. Це може бути інфекція сечовивідних шляхів, камені в нирках та навіть прийом деяких лікарських препаратів. Ігнорування цього симптому може стати причиною серйозних ускладнень, тому не зволікайте і звертайтесь до медиків, якщо помічаєте його у себе.