Медики назвали небезпечний симптом підвищеного кров’яного тиску

Високий кров’яний тиск – це дуже поширена проблема, яку робить особливо небезпечною відсутність видимих симптомів. Через це багато людей навіть не підозрюють про те, що їхнє здоров’я у небезпеці.

Єдиний спосіб достеменно з’ясувати, чи є у вас проблеми з тиском – це виміряти його за допомогою тонометра, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

В деяких випадках високий тиск може спровокувати гіпертонічний криз. Гіпертонічний криз – це сильне підвищення артеріального тиску, яке може призвести до інсульту. Також дуже високий кров’яний тиск може викликати пошкодження судин.

Кровоносні судини запалюються і можуть пропускати кров. Як наслідок, серце не може забезпечити нормальний кровообіг.

Зазвичай гіпертонічний криз супроводжується низкою гострих симптомів. Велике італійське дослідження проаналізувало профіль пацієнтів, у яких діагностовано гіпертонічний криз. Із 1546 випадків гіпертонічної хвороби 25,3% були зареєстровані, як екстрені випадки гіпертонічного кризу. Більшість пацієнтів з гіпертонічним кризом повідомляли про неспецифічні симптоми, такі як тахікардія.

Тахікардія – це раптове прискорення серцебиття. Ви можете відчувати, як серце стукає, тремтить або б’ється нерегулярно. Це може тривати недовго, всього кілька секунд або хвилин. Інші неспецифічні симптоми включали головний біль, запаморочення та блювоту.

Якщо ви відчуваєте такі симптоми, зверніться до медиків. За даними клініки Майо, лікування гіпертонічного кризу може включати госпіталізацію та призначення пероральних або внутрішньовенних препаратів.

У довгостроковій перспективі для контролю артеріального тиску, як правило, потрібні зміни способу життя та раціону.