10 хитрощів, які повинна знати кожна господиня

10 хитрощів, які повинна знати кожна господиня

1. Плями від апельсинів та інших цитрусових виводяться за допомогою гарячого молока. Для цього закип'ятіть молоко, налийте в ємність з таким розрахунком, щоб частина речі з плямою можна було покласти прямо туди, і залишити на двадцять хвилин. Потім річ потрібно випрати як зазвичай.

2. Щоб позбутися від накипу в електричному чайнику, закип'ятіть воду, додавши туди пакетик лимонної кислоти. Таким же чином чистять від накипу пральні машини та праски.

3. Прибрати шерсть домашнього улюбленця з килима вам допоможе широкий пакувальний скотч (коричневого кольору). На його липку сторону дуже легко збирається шерсть і дрібні смітинки.

4. Бруд і жир з кахельної плитки на кухні можна відмити содою: дешево, надійно і практично.

5. Інші кухонні поверхні, сильно забруднені, легко відмиваються водою з нашатирним спиртом. Звичайно, запах цього розчину залишає бажати кращого, зате чистота гарантована!

6. Щоб в кімнаті збиралося менше пилу, ганчірочку, якою ви витираєте пил, злегка намочити кондиціонером для прання білизни, і протерти пил зі столів, шаф і полиць. В результаті пил буде менше сідати на ці поверхні.

7. Брудне скло легко очистить розрізана навпіл цибулина. Просто протріть нею скло! Запаху цибулі при цьому не залишається. А щоб скло вікон забруднювалось не так швидко, протирайте його наступною сумішшю: 30 мл води, 70 мл гліцерину і пару крапель нашатирного спирту.

8. Чорнильні пляма на лінолеумі можна зачистити наждачним папером - «нулевкой»; потім слід змастити це місце соняшниковою олією і ретельно потерти шматочком вовняної тканини.

9. Щоб відмити з килима жир, натріть пляму сумішшю прального порошку і бензину і залиште на кілька годин, після чого промийте гарячою водою.

10. Часто на посуді залишаються сліди від цінників і наклейок, які дуже складно видалити. Це можна зробити, «помивши» липке пляма рослинним маслом, а потім - звичайною рідиною для миття посуду.