Як почистити пральну машину від накипу: прості способи з лимонною кислотою

Кожна господиня хоча б раз у житті стикалася з різними забрудненнями у побуті, з якими допомагають упоратися підручні засоби. І якщо ви вже знаєте, як освіжити килим у домашніх умовах, радимо взяти на замітку кілька порад, як почистити пральну машину від накипу. 

Насамперед, розберемося, чому утворюється накип. Справа в тому, що до складу води входять солі магнію та кальцію, які при кип'ятінні випадають в осад і утворюють накип на внутрішніх стінках та дні. І навіть найкращий фільтр для води не здатний повністю видалити ці солі.

Чим небезпечний накип? Він осідає і накопичується на нагрівальному елементі, відповідно, завдає шкоди, знижуючи його термін експлуатації. Згодом це може призвести до поломки пральної машини.

Чищення за допомогою лимонної кислоти

Найпоширеніший засіб для чищення пральних машин – це лимонна кислота. Важливо: використовувати потрібно саме лимонну кислоту, а не лимонний сік, тому що він менш концентрований і тому не такий ефективний.

Беремо 100-200 г лимонної кислоти, висипаємо у відсік для порошку та встановлюємо режим прання "Бавовна" при температурі 60-90°С. Вмикаємо пральну машинку без білизни.

Чищення за допомогою соди та лимонної кислоти

Необхідно засипати 100-150 г лимонної кислоти та 2-4 ч. л. соди у спеціальний відсік для миючих засобів. Потім встановлюємо будь-який режим прання при температурі 90°С і вмикаємо кнопку "Старт".

Чищення за допомогою лимонної кислоти та розчину хлору

Засипаємо 200 г лимонної кислоти у відсік для миючих засобів, а 1 склянку розчину хлору заливаємо у барабан. Встановлюємо режим "Бавовна" та запускаємо прання без білизни.

Апостроф