Як змінюється колір очей у новонароджених

Перше питання, що виникає у родичів новонародженого - на кого схожа дитина? Мама в крихітне личко маленького починає вдивлятися ще в пологовому будинку, тато намагається в обличчі малюка відшукати власні риси, дивлячись на нього у вікно пологового будинку. Однак не забувайте, що новонароджений виглядає не завжди так, як від нього очікували батьки. Необхідно певний час, щоб він зміг адаптуватися до навколишнього середовища і прийняти нормальний вигляд.

Як змінюється колір очей у новонароджених

Немовля першого тижня може мати опуклий животик і довге тіло, голову неправильної форми, можливо, з деякими деформаціями, виглядають набряклими груди, з яких може виділятися рідина - подібні зміни є цілком нормальними для тільки що народженого малюка, і через кілька днів вони проходять.

Спочатку у дитини може бути підвішений і трохи скошений набік ніс, який також прийме нормальну форму, а остаточну прийме лише після настання статевої зрілості.

Особливий інтерес традиційно викликає колір очей малюка - найчастіше дитина народжується блакитноокою. Чому це відбувається?

Як розвиваються очі у новонароджених?
За структурою очі новонародженого подібні очам дорослого. Це своєрідна фотокамера - система, яка включає в себе зорові нерви, що проводять інформацію безпосередньо у головний мозок, а конкретно у ті частини мозку, що сприймають і аналізують «сфотографоване». Око складається з «об'єктива» - рогівки, кришталика і «фотоплівки» - чутливої оболонки сітківки.

Однак незважаючи на те, що око дитини ідентичне органу зору дорослого, воно не здатне поки повноцінно функціонувати. У новонароджених знижена гострота зору, воно просто відчуває світло, не більше того. Але поступово, з розвитком, гострота зору дитини підвищується, досягаючи до однорічного віку 50% норми дорослого.

Протягом першого тижня життя лікарі перевіряють зір новонародженого реакцією зіниць на світло. На другому тижні життя малюк може фокусувати погляд на певному предметі протягом декількох секунд.

В два місяці фіксація погляду у малюка стає стійкою. До піврічного віку малюк здатний розрізняти прості форми, а до року - малюнки.

Від чого залежить колір очей людини?
Колір райдужки залежить безпосередньо від меланіну кількості пігменту, що знаходиться в райдужці ока. Незважаючи на те, що малюк з'являється на світ з кольором очей від світло-блакитного до блакитного, остаточно колір формується до 2-3 років, коли і з'являється пігмент меланін. Тому спочатку світлі очі малюків стають поступово карими, зеленими або сірими. Чим більш темний колір очей немовляти, тим більше в райдужці накопичено меланіну. До речі, кількість меланіну спадково зумовлена.

Дослідження показали, що у світі людей карооких більше, ніж світлооких, і причина цього - генетичне домінування ознак, пов'язаних безпосередньо з великою кількістю меланіну. Саме тому якщо один з батьків малюка має темні очі, а інший - світлі, то велика ймовірність, що їх дитина буде кароокою.

Колір очей світлооких людей може змінюватися, він залежить від кольору одягу, а також оточення. Крім того, очі можуть змінювати колір в стресових ситуаціях, момент небезпеки і навіть в період хвороби.