Чотири кроки, щоб полюбити себе

Ставитися до себе добріше, приймати свою зовнішність такою, яка вона є, не зациклюватися на недоліках... Ось, власне, і все, що потрібно, щоб подружитися з власним тілом, вважає психотерапевт. Чотири простих вправи.

Чотири кроки, щоб полюбити себе
Вправа 1: звикнути до свого тіла

При кожному зручному випадку гуляйте по будинку в нижній білизні або бікіні... Це неймовірно проста вправа допоможе вам наблизитися до двох цілей. По-перше, ви зможете відчути, як ваше тіло відчуває себе в русі, коли воно не скуте одягом. По-друге, дозволить вам звикнути до себе в напівголому вигляді. Якщо виконувати цю вправу регулярно хоча б протягом тижня, ви перестанете бентежитися, коли настане час з'явитися в купальнику на людному пляжі. А вже надіти короткі шорти, відкритий сарафан і інші літні речі тим більше не складе ніякої праці.

Вправа 2: «підгодувати» самооцінку

Замість того, щоб концентруватися на недоліках, почніть захоплюватися своєю зовнішністю. Зробіть собі три компліменти прямо зараз, не відкладаючи: чаша зі словом «самокритичність» на ваших внутрішніх вагах перестане переважувати. А тепер згадайте всі приємні і добрі слова, які ви отримували на свою адресу за останні кілька років. Запишіть їх на невеликих картонних картках (краще яскравих кольорів) і складіть в коробку або мішечок. Щоранку навмання діставайте одну з карт, а потім голосно і виразно читайте те, що на ній написано. Нехай ця позитивна установка визначить весь ваш новий день.

Вправа 3: підбадьорити себе

На робочому столі, на дзеркалі у ванній кімнаті, в спальні на приліжковій тумбочці, на холодильнику, в машині оточіть себе стікерами, картками і листівками з компліментами, словами підтримки, а також просто фразами, які викликають у вас посмішку. Ці маленькі позитивні «якорі» – найкраще підтвердження того, що боротьбу з комплексами і критичним ставленням до себе можна виграти за допомогою завзяття та оптимізму.

Вправа 4: випробувати подяку

Гуляти, їсти, спати, обійматися, відчувати дотики... Тіло забезпечує первинні фізіологічні функції, дозволяючи нам отримувати життєвий досвід і відчувати емоції. Якщо б у нас не було нашого тіла – такого, яким воно є, – це було б неможливо. Ця думка проста, але ми про неї дуже часто забуваємо. Чим краще ми чуємо сигнали свого тіла, чим добріше до нього ставимося, чим більше цінуємо все те, що воно дозволяє нам давати цього світу і отримувати від нього, тим менше ми сприймаємо його як шматок глини, який потрібно нескінченно вдосконалювати. Зробіть паузу, щоб подбати про себе: умийтеся не кваплячись, використовуючи ніжний мус або живильне масло для зняття макіяжу, нанесіть крем на тіло, нафарбуйте губи – зробіть це ніжно і неквапливо, ніби дбаєте про близьку людину. Таке відношення до собе розвиває почуття вдячності. І поступово перетворить ваше тіло з того, що ви маєте, в те, чим ви є.