Яку тварину вибрати дитині в залежності від її віку

Який вік кращий для собаки, кота, хом'ячка чи папуги.

Яку тварину вибрати дитині в залежності від її віку

Від 3 до 5 років


Поки дитина маленька, не має сенсу купувати їй кішку або собаку - тварина буде сприйматися як іграшка і стане об'єктом хворобливих домагань. Краще зупинити свій вибір на істоті, яка живе в клітці і до якої складно дістатися без сторонньої допомоги. Ви можете придбати великого папугу і разом з малюком вчити його говорити. Це піде на користь і вихованцеві, і вашому чаду.

З 5 до 7 роківОдним з кращих перших тварин для дошкільника можна вважати шиншилу. Після приручення ці звірята дуже контактні, за ними цікаво спостерігати, вони не агресивні і легко йдуть на руки, тому дитина зможе не тільки дивитися, але іноді і гладити свого улюбленця (звичайно, під вашим наглядом). До того ж у цих гризунів довгий термін життя (до 20 років), так що при належному догляді за твариною ваш малюк буде позбавлений від гірких сліз через швидке «зникнення» вихованця. Правда, ставити клітку в дитячій кімнаті не варто - шиншила не любить різких звуків, і при цьому активна вночі.

З 7 до 10 роківДо семи років дитина, як правило, вже розуміє, «що таке добре і що таке погано», тому їй цілком можна купити собаку, але не службову, бійцівську або сторожову - з ними він сам просто не впорається. Краще зупинити свій вибір на псі-компаньйоні, наприклад, на голден-ретрівері, лабрадорі, коллі, кокер-спанієлі і т.п. Ці собаки слухняні, грайливі, люблять дітей, тому ви легко зможете «довірити» їм своє чадо. До того ж вони відмінно переносять тривалі прогулянки, так що малюк разом з вами і зі своїм улюбленцем буде багато часу проводити на свіжому повітрі.

Якщо у вас немає можливості утримувати пса або ви не готові гуляти з ним тоді, коли дитину не можна випустити на вулицю, то можна купити чаду кішку породи мейн-кун - це ласкаві і добрі істоти, характером більше нагадують віддану собаку, ніж норовливих представників котячих .

З 10 до 12 роківДесь у 10 років в дитині починає формуватися доросла людина, і це рідко проходить безболісно - перші гормональні зміни чреваті різкими перепадами настрою, істериками, бунтарськими витівками. Тому ми б не рекомендували купувати в цей період цуценя - пес виросте нервовим і, можливо, навіть злісним. Так що краще зупинити свій вибір на кішці - її вроджений характер, як правило, не дуже сильно змінюється в залежності від обстановки і від обставин. До того ж такий вихованець відмінно гасить сплески негативу.

З 12 до 15 років


Підлітку можна купити собаку серйозної породи - вівчарку, ризеншнауцера, чорного тер'єра і т.п. Займаючись дресурою свого вихованця, відвідуючи з ним собачий майданчик і налагоджуючи з ним контакт, дитина навчиться відповідальності, стане зібранішою, серйознішою і при цьому заведе правильних друзів. Правда, це актуально тільки в тому випадку, якщо пубертатний період проходить без надмірних ускладнень. Агресивному і занадто емоційного чаду суспільство таких псів протипоказано.