Як прибрати оселю на Чистий четвер: важливі традиції перед Великоднем

13 квітня віряни східного обряду відзначають Чистий четвер - один із найважливіших днів Страсного тижня перед Великоднем.

Саме в цей день господині найчастіше печуть паски та фарбують яйця до світлого свята, а перед цим рано-вранці змивають із себе гріхи водою та прибирають оселю. Розповідаємо, як згідно з традиціями правильно робити прибирання та купатися цього дня.

Як правильно купатися у Чистий четвер

Головна традиція Чистого четверга пов'язана із купанням. Згідно з повір'ям, вода в цей день - свята і має цілющі властивості. Скупатися треба до світанку, щоб зустріти день чистими тілом та душею. Під час обмивання потрібно щиро помолитися, попросивши Бога про захист, порятунок від сумів і поганих думок. Того, хто встигне викупатися або хоча б вмитися до сходу сонця, хвороби обходитимуть стороною, а думки стануть чистими і добрими.

Також у цей день заведено готувати воду, в яку поміщають будь-який срібний предмет та залишають на ніч. Вранці наступного дня кожен у сім'ї має вмитися цією водою, яка захистить від нечистої сили. Особливо такий ритуал показаний маленьким дітям, які не можуть самі себе захистити.

Як прибрати оселю на Чистий четвер

Не менш важлива традиція четверга перед Великоднем – генеральне прибирання в домі. У цей день важливо звільнити житло від сміття, пилу і непотребу, щоб весь рік в оселі не було скандалів, сварок і неприємностей.

Згідно з прикметою, мити підлогу потрібно від найдальших кутів до порога, а брудну воду виливати на вулицю, але в таке місце, де нічого не росте.

Також існує повір'я, що під час прибирання у Чистий четвер можна знайти річ, яку давно загубили.

У Чистий четвер прийнято не лише прибирати домівку, а й прати брудні речі: одяг, рушники, постільну білизну, штори та скатертини. Вважається, що до приходу Великодня все має бути чистим.

Після Чистого четверга до Воскресіння Христового та в день Великодня церква забороняє домашні роботи по дому. Вважається, що прибиранням можна "засипати сміттям очі Христу, що лежить у труні".

Апостроф