Що не дає добре виспатися: основні фактори

Фахівці радять не збивати біоритми і вимкнути телефон.

Що не дає добре виспатися: основні фактори
1. Ви постійно тримаєте біля себе смартфон

Якщо ваш телефон лежить біля подушки або на тумбочці підключеним до Мережі, ви навряд чи виспитесь. Дослідження показують, що випромінювання, які він виділяє при обміні даними, впливає на секрецію мелатоніну – гормону, який регулює, коли ми повинні спати, а коли – бути бадьорим. Краще ставте смартфон на режим "У літаку" або вимкніть.

2. По вихідних ви спите до опівдня

Звичайні вихідні молодих людей виглядають так: ви розважалися допізна, а потім пішли спати. Що далі? Ви спите стільки, скільки зможете.

Але це одна з найгірших звичок. Звичка збивати біоритми на вихідних призводить до того, що організм просто не знає, коли йому спати, а коли — бути бадьорим.

Навіть якщо ви прогуляли півночі, не дозволяйте собі прокидатися на вихідних пізніше, ніж через годину-півтора порівняно з робочим днем. Якщо треба, краще потім ще подрімати після обіду.

3. Ви спите в ліжку з тваринами

У вашого вихованця має бути своє спальне місце. Якщо ви спите добре, то, загалом, можете не відчувати, як пес чи кіт багато рухається по ночах і термосить вас. Але ваше тіло все помічає: щоразу, коли собака штовхає вас у бік, щоб потрапити під ковдру, ви трохи прокидаєтеся. А потім знову витрачаєте час на входження в глибоку фазу сну.

4. Ви не займаєтеся спортом, або займаєтеся ним занадто завзято

І відсутність напруженої фізичної активності, і її надлишок, порушують нашу здатність добре висипатися, кажуть вчені. Організм не любить змін. Так що якщо ви нічим не займалися, а потім різко захопилися боксом або велосипедним спортом, приготуйтеся до того, що перші чотири місяці, протягом яких організм буде звикати до життя в нових умовах, ви будете висипатися погано.