Медики назвали найкорисніший десерт

Пристрасть до солодкого несе великі ризики для здоров'я, пов'язані з розвитком діабету і ожиріння, однак повна відмова від солодкого теж може привести до погіршення самопочуття. Вчені з Університету Стокгольма знайшли рішення проблеми: вони радять вибирати на десерт солодощі, які володіють великим оздоровлюючим потенціалом.

Медики назвали найкорисніший десерт
Найбільш корисними, за словами дослідників, є желе, варення і мармелад. Їх благотворний ефект на організм пояснюється високим вмістом пектину, який виконує роль потужного природного абсорбенту.

«Пектин володіє дуже високими поглинаючими властивостями - сильнішими, ніж у активованого вугілля, кристалічної целюлози та інших схожих речовин. Завдяки цій властивості він виводить з організму важкі солі, свинець та інші шкідливі речовини », - повідомили експерти.

У ході дослідів з тваринами дослідники переконалися в тому, що мармелад здатний поліпшити стан печінки навіть у разі розвитку гепатиту через отруєння отруйними хімікатами.

Також шведські фахівці пояснили, що, крім мармеладу і варення, високим вмістом пектинів відрізняються фруктові та овочеві соки з м'якоттю. Крім того, цей корисний компонент містять в собі не тільки готові страви, а й натуральні продукти - буряк, морква, перець, гарбуз, баклажани, яблука, айва, вишня, слива, груші та інші. Відзначимо, що в ході попередніх досліджень було встановлено, що пектинові речовини не тільки абсорбують токсини в організмі, але і знижують рівень шкідливого холестерину в крові.

Для довідки: дієтологи рекомендують вживати в їжу мармелад, який не обсипають цукром, - він корисніший.