Вчені заборонили відмовлятися від солодкого

Відмова від солодкого здатна завдати удару по нормально функціонуючому організму, зокрема, такому важливому органу, як серце.

Вчені заборонили відмовлятися від солодкого
Цукор неодноразово оголошувався вкрай шкідливим продуктом, і багато хто відмовляється від вживання солодощів, вважаючи, що це допоможе стати більш струнким і здоровим.

Проте дослідники з Гарвардського інституту стовбурових клітин закликають не впадати в крайнощі і не оголошувати прості вуглеводи «найстрашнішими ворогами» для людини.

«Раціони харчування з відмовою від вуглеводної їжі можуть призвести до атеросклерозу і порушень кровообігу в руках і ногах», - застерігають вони.

Вченими був проведений експеримент з трьома групами гризунів. У першій тварин годували, переважно вуглеводною їжею, у другій - основу становили вуглеводи та жири, у третій - жири і білки. Через 12 тижнів були проведені заміри показників здоров'я органів і систем.

Як і очікувалося, в третій групі, де тварини практично не отримували вуглеводів, щури були найхудішими - вони набрали на 28% менше ваги, ніж гризуни з інших груп. Але при цьому показники їх здоров'я виявилися найгіршими. Зміна дієти спричинила за собою негативні зміни стінок судин - вони стали менш еластичними і більш крихкими, що збільшувало ризик виникнення судинних патологій.

«Відмова від вуглеводів може привести до істотного підвищення ризику розвитку серцево-судинних захворювань», - зробили висновок фахівці.

Медики з тривогою говорять про те, що насаджувана у вигляді стандарту краси і здоров'я худорлявість змушує багатьох людей (особливо жінок) відмовлятися від вуглеводної їжі. Між тим, худоба, що досягається таким чином, підриває здоров'я серця і судин. Солодким не треба об'їдатися, нагадують дослідники. Але й відмовлятися від нього зовсім небезпечно для здоров'я.