Діти народжуються з базовими знаннями законів фізики

Немовлята мають вроджене розуміння того, як влаштований світ, і звертають набагато більше уваги на об'єкти, дії яких порушують основні закони фізики. По суті, вони є за своєю природою вченими: незвичайні властивості об'єктів викликають інтерес до них і бажання провести експеримент їх вивчення.

Діти народжуються з базовими знаннями законів фізики
До таких висновків прийшли американські психологи, автори статті в журналі Science. Коротко про дослідження повідомляє The Independent.

Вчені з Університету Джонса Хопкінса показали немовлятам у віці 11 місяців різні іграшки. Спочатку м'ячик кидали в стіну, після чого він відскакував від неї, а машинка падала з коробки. Потім за допомогою трюків психологи змусили інший м'ячик проходити крізь стінку, а машинку котитися по повітрю.

У другому випадку діти набагато довше дивилися на іграшки, а потім, вибираючи, з чим їм пограти, забирали саме ті дивні м'ячик і машинку, намагаючись експериментально повторити їх незвичайну поведінку: м'ячиком били об стіл, а машинку кидали з висоти.

Хоча в експерименті брали участь немовлята одинадцяти місяців від народження, вчені вважають, що отримані результати застосовні і до дітей більш раннього віку. Вибір вікової групи був обумовлений ступенем розвитку моторних навичок, що дозволяє користуватися м'ячиком і машинкою.

На думку вчених, отримані результати підтверджують гіпотезу, що люди народжуються з деяким базовим набором знань про світ. Вже відштовхуючись від цих уявлень, діти дізнаються нове про навколишню реальність. «Спираючись на свої знання, немовлята очікують від об'єктів певної поведінки. Коли їх прогнози не спрацьовують, діти використовують цю ситуацію для навчання », - заявила провідний автор дослідження Ліза Файгенсон.