Вчені пропонують дивувати малюків під час їх навчання

Американські вчені з'ясували, що малюки з набагато більшим успіхом навчаються нової інформації, якщо їх вдається чимось приємно здивувати. У цьому випадку батьки можуть привернути до себе додаткову увагу.

Вчені пропонують дивувати малюків під час їх навчання
Іграшка, яка несподівано запищала, коли LED на стіні або будь-які гучні звуки - все це може викликати здивування малюка, яке відразу підсилить його інтерес до тих чи інших об'єктів. Вчені з Університету Джона Хопкінса в США з'ясували, що подібне здивування - відмінний спосіб підсилити ефект у справі навчання дитини.

Серія з 4 експериментів, в ході яких малюків намагалися дивувати тим чи іншим оригінальним способом, показала, що в цьому стані діти значно краще і міцніше засвоюють ту чи іншу корисну інформацію. Таким чином їх можна вчити дотримуватися якихось елементарних запобіжних заходів або ж просто розповідати про якісь нові для них речі.

"Коли ви є маленькою дитиною, то навколишній світ здається величезним і незрозумілим, викликаючи у вас постійний інтерес, - говорять дослідники. - Питання лише в тому, на чому саме варто зосередити свою увагу. Виявилося, що здивування дитини є простим і ефективним методом його навчання, чим можуть скористатися багато батьків ".

Здається, що більшість батьків дослідним шляхом вже прийшли до цього ж висновку. Тим паче, що здивовані малюки виглядають такими чарівними. Важливо лише дійсно дивувати, а не лякати дитину, адже в такому випадку буде досягнутий протилежний ефект.