Названі продукти, які є енергетичними вампірами

Американські дієтологи і фізіологи з університету Колорадо склали рейтинг продуктів, які при певних обставинах витягають з нас життєву енергію.

Названі продукти, які є енергетичними вампірами
1. Коньяк, гіркі настоянки на травах

Зазвичай їх радять як раз-таки для бадьорості. Але це якщо випити за обідом, коли йде вироблення «денних» гормонів, з якими ці напої дружать і всіляко один одного підтримують.

А от якщо на сон грядущий махнути стопочку, ефект буде зворотним. Міцний алкоголь погано взаємодіє з гормоном сну мелатоніном: викликає сонливість, але заважає відпочинку. Нічний сон навіть після невеликої кількості міцного спиртного, буде глибоким, але неповноцінним, мозку буде не вистачати кисню (адже коньяк спочатку розширює, а потім звужує судини).

Якщо ж ви хочете розслабитися за вечерею, краще випити келих червоного вина і закусити сиром. У вині є антиоксидант ресвератрол, що допомагає зняти напругу і спазми судин, в сирі - амінокислота триптофан, полегшує засинання.

2. Солодощі

Вони швидко підвищують рівень глюкози в організмі, який потім різко падає. При цьому процесі людина відчуває занепад сил. Тому якщо ви втомилися і хочете перекусити, краще обійтися без солодкого і тістечок. Краще з'їсти просто шматок чорного або зернового хліба з оливковою олією (до речі, це найшвидший спосіб втамувати голод). Якщо попереду важкий день і треба бути зосередженим до вечора, не пийте каву і чай з цукром - краще з медом (у ньому більше «довгограючих» вуглеводів, які підтримають енергетичний баланс).

3. М'ясо індички

Виявляється, в цьому корисному і дуже навіть дієтичному м'ясі виявлені протеїни, які мають релаксуючий, тобто розслаблюючий ефект. І з'їдена в обід грудка індички може недоречно викликати напад сонливості і занепад сил. Так що краще готувати індичку на вечерю - перед нічним сном її властивості будуть якраз до речі.

4. Борошняні продукти

Вони, як і солодощі, призводять до стрибків глюкози в крові. До того ж продукти з клейковиною (з борошна м'яких сортів і крохмалисті) «розбухають» в шлунку, із-за чого ми відчуваємо себе більшими, ослаблими і бажаємо прилягти хоч на півгодинки.

5. Смажена їжа

Важче і довше за все перетравлюється скоринка. Організму доводиться витрачати на її «перемелювання» в шлунку занадто багато енергії. Крім того, смажена їжа дратівливо діє на травний тракт.