Кожна година на стільці наближає нас до смерті

Вчені з Медичного коледжу Вісконсіна в черговий раз довели всю шкоду сидячого способу життя. Виявилося, що кожна година, проведена щодня в кріслі, збільшує рівень шкідливих відкладень в артеріях на 14%.

Кожна година на стільці наближає нас до смерті
Сучасний спосіб життя призвів до різкого збільшення кількості інфарктів та інсультів. Багато в чому це пов'язано з сидячим способом життя. Навіть якщо ви вирішили купити собі спортивну форму і кросівки, щоб ввечері після роботи вирушати в зал, не поспішайте радіти. Експерти запевняють, що заняття спортом в цьому випадку не допоможуть.

Американські вчені з'ясували, що з кожною додатковою годиною, щодня проводячи у сидячому положенні, ймовірність розвитку хвороб серця зростає на 14%. При цьому регулярні заняття спортом не допомагають зупинити цей патологічний процес. Збільшення фізичних навантажень навіть протягом однієї години в день повністю пригнічується кількома годинами в сидячому положенні.

В минулому році британські експерти звернулися до уряду з заявою про те, що сидячий спосіб життя представляє для здоров'я нації таку ж небезпеку, як куріння. В даний час він відповідає за кожну шосту смерть у Великобританії. Американські вчені зробили свої висновки, спостерігаючи за рівнем активності 2 031 дорослої людини із середнім віком до 50 років.

Вони зіставили кількість часу, проведеного в сидячому положенні кожен день, з рівнем відкладень у кровоносних судинах, які сигналізують про хвороби серця. У середньому, сучасні люди проводять по 12 годин в сидячому положенні - цей час враховує робочі години, поїздки на роботу і назад, а також час перед телевізором та комп'ютером вдома. На жаль, навіть регулярні пробіжки, відвідування залу і аеробні вправи не допомагають знизити ризик хвороби серця.