Гранатовий сік уповільнює старіння організму

Сік гранатів уповільнює біологічні процеси старіння - в цьому переконалися дослідники з університету Единбурга. За словами фахівців, вживання гранатового соку істотно знижує ризик-факторів, які сприяють дряхленню організму, виснаженню його ресурсів і передчасної смерті.

Гранатовий сік уповільнює старіння організму
Автори дослідження встановили, що регулярне вживання гранатового соку призводить до зниження концентрації в організмі вільних жирних кислот. Ці кислоти, що є причиною жирових відкладень в районі попереку і живота у чоловіків і жінок, розглядаються медиками як маркер цілого ряду небезпечних захворювань.

Вільні жирні кислоти мають властивість накопичуватися в м'язах, викликаючи інсулінорезистентність, а також у печінці, що порушує метаболізм холестерину і призводить до ішемічної хвороби серця. У рамках експерименту 24 учасника (чоловіки і жінки) щодня випивали по 0,5 літра гранатового соку. В результаті у всіх добровольців було зафіксовано зниження жирових скупчень в зазначених областях.

Крім цього, гранатовий сік допоміг нормалізувати рівень артеріального тиску у 90% учасників проекту. «Це поліпшило їх можливість відстрочити ймовірність серцевих нападів, інсульту і хвороб нирок», - пояснили медики.

Показово, що це не перше дослідження, яке підтверджує омолоджуючу властивість гранатового соку. Раніше фахівці з'ясовували, що його вживання допомагає уповільнити окислювальний процес в клітинах ДНК, що є неминучим наслідком старіння.