Доросла людина хворіє на грип два рази на 10 років

Вчені з Імперського коледжу Лондона виявили, що до 30 років люди хворіють на грип всього два рази протягом 10 років. А ось у дітей ризик захворювання значно вищий.

Доросла людина хворіє на грип два рази на 10 років
Доросла людина стикається з грипом двічі протягом десятиліття, як встановили британські дослідники. Діти хворіють на грип кожні два роки, але ця інфекція відвідує їх все рідше по мірі дорослішання. Вчені встановили, що хвороби, подібні до грипу, можуть викликатися різними патогенами. Через це дуже важко визначити, як часто люди хворіють.

Однак аналіз зразків крові, взятих від добровольців, які проживають на півдні Китаю, дозволив проаналізувати рівень антитіл, що виробляються проти 9 різних штамів грипу, що циркулювали з 1968 по 2009 роки. Саме цей аналіз допоміг вченим з'ясувати періодичність захворюваності на грип.

"У науковому середовищі точаться великі суперечки про те, як часто люди хворіють на грип, - говорить автор дослідження доктор Адам Кухарски. - Симптоми, подібні до грипу, частенько спричиняються іншими вірусами звичайної застуди, на зразок аденовірусу або коронавіруса. Також багато людей можуть просто не знати про те, що у них є грип. Однак аналізи крові показують наявність інфекції. Вперше в історії науки ми зуміли реконструювати групову історію вірусу за допомогою сучасних аналізів крові".

Імунна система людини реагує на віруси грипу з допомогою виробництва антитіл, що атакують білки на поверхні вірусу. Ці білки змінюються в ході еволюції вірусу, але ми зберігаємо антитіла в крові, так як вони володіють пам'яттю до тих штамів, які проникали в наш організм.