Вчені виявили причину негативної реакції підлітків на критику

Фахівці Каліфорнійського університету дослідили, як підлітки реагують на батьківський гнів.

Під час дослідження науковці працювали з 220 батьками та їх дітьми-підлітками. Вони дійшли висновку, що тінейджер "гіперболізує" татову чи мамину негативну реакцію на свою поведінку і від того стає ще агресивнішим. Тобто отримує з цієї реакції негативу більше, ніж насправді в неї вклали.

Батьки ж часто сприймають бурхливі емоції підлітка як негативні. Дитина, яка вважає методи виховання надто жорсткими, ще активніше огризатиметься, порушуватиме правила чи тікатиме з дому.

Крім цього, негативну реакцію від мами та негативну реакцію від тата дитина сприйматиме по-різному. У першому випадку підліток скоріше сперечатиметься або навпаки, закриється в собі. А в другому – стане агресивним.

"Стосунки татів та підлітків досліджені гірше, ніж стосунки підлітків і матерів. Проте результати нашого дослідження показують, що стосунки "тато – тінейджер" мають унікальне значення", – повідомила ад'юнкт-професор психології Місакі Натсуакі.

Через гормони, які вирують у підлітків, їм здається, що їх емоції "більші, ніж життя". Вони вважають, що ніхто, крім ровесників, не може зрозуміти та допомогти. Діти, яких батьки не розуміють, частіше самовиражаються через агресію та хочуть, щоб їх почули.