Громадський транспорт оголошено вогнищем небезпечних хвороб

У ситуації, коли різко зросла захворюваність на грип та ГРВІ, лікарі попереджають про підвищений ризик зараження при поїздках в громадському транспорті. При цьому, за словами фахівців, в автобусах, метро та маршрутках можна опинитися не тільки жертвою грипу, але і цілого ряду інших хвороб.

Громадський транспорт оголошено вогнищем небезпечних хвороб
Згідно санітарним нормам, у громадському транспорті повинно регулярно проводитися вологе прибирання і профілактична обробка. Однак на ділі контролювати виконання цих правил вкрай складно - цей факт визнають навіть самі медики.

«Можу оцінити ситуацію з санобробки автобусів як епідемонебезпечною, - заявив, зокрема, днями начальник СЕС Дніпропетровської області. - У маршрутці можна заразитися не тільки туберкульозом, а й навіть на гепатит А».

Ймовірність того, що пасажири громадського транспорту здатні передавати один одному різні інфекції, лікарі пояснюють наступним чином. Тиснява, скупченість, застояне вологе повітря - все це створює дуже сприятливі умови для поширення збудників хвороб. Віруси, які передаються повітряно-крапельним шляхом і патогени, здатні проникати через ушкоджену шкіру, можуть, по суті, наздогнати будь-якого пасажира, але, в першу чергу, тих, чий організм ослаблений, знижений імунітет, хто погано харчується і спить, переживає стреси.

На думку експертів, у громадському транспорті можна «підхопити» наступні збудники:
- віруси, що викликають ГРВІ,
- віруси грипу,
- папіломавірус людини,
- вірус простого герпесу,
- вірус Епштейна-Барра (інфекційного мононуклеозу),
- вірус варіцелла-зостер (вітрянки),
- вірус кору.

Для того, щоб мінімізувати ймовірність передачі інфекції, медики рекомендують дотримуватися правил безпеки. Так, по можливості, слід уникати поїздок в години пік. У громадському транспорті потрібно намагатися уникати перегріву, знімаючи теплі речі - інакше ризик зараження одразу зросте. Крім того, в метро, автобусах і маршрутках не потрібно їсти, а після поїздок в них треба обов'язково мити руки з милом.

Також в переповнених вагонах лікарі радять уникати глибокого і частого дихання, а ще - вдягати рукавички. «Найчастіше віруси передаються через поручні метро і панелі терміналів оплати, розташованих у підземці», - попереджають експерти.