Лікарі довели, що ВІЛ може передаватися через манікюрні інструменти

Лікарі виступили із заявою, згідно з якою зараження ВІЛ-інфекцією може статися при використанні манікюрних інструментів, які не пройшли належну обробку.

Лікарі довели, що ВІЛ може передаватися через манікюрні інструменти
Приводом для попередження про те, що вірус імунодефіциту людини може передаватися через манікюрні набори, послужив випадок, що стався з 22-річною дівчиною. Вона заразилася ВІЛом після використання манікюрного набору, запозиченого нею у своєї ВІЛ-позитивної кузини.

Двоюрідні сестри, імена яких не називаються, ділилися інструментами для манікюру протягом декількох років, результатом чого стало зараження здорової дівчини вірусом.

Коли аналізи показали, що 22-річна пацієнтка заражена вірусом, лікарі продовжили дослідження і діагностували у неї ВІЛ. Вчені провели додаткові аналізи і довели, що передача ВІЛ-інфекції сталася при використанні манікюрних інструментів, які не пройшли належну обробку.

Вони виключили інші шляхи передачі інфекції та зазначили, що тепер манікюрні інструменти повинні бути занесені в список інструментів, обмін якими заборонено, такими як татуювальні, акупунктурні та ін'єкційні голки.

І хоча лікарі стверджують, що вірус передається через забруднені манікюрні інструменти, ризик інфікування оцінюється ними як невисокий.

“Люди повинні знати, що через інструменти зі слідами крові, використовувані для ін'єкцій, татуювань і голковколювання, можна заразитися вірусами, такими як гепатит С та ВІЛ, - говорить фахівець з Центру по контролю і профілактиці захворювань (Center for Disease Control and Prevention), Брайан Фолі (Brian Foley). - Крім того, є й інші віруси і бактерії, які можуть бути розповсюджені шляхом обміну між користувачами, не пройшовшого дезобробку, інструменту".

Фолі також підтвердив, що ризик зараження ВІЛ через манікюрні набори невеликий.

“Передача ВІЛ-інфекції через обладнання та інструменти для манікюру - вкрай рідкісний випадок, і за нього не варто боятися чи уникати контактів з ВІЛ-інфікованими людьми, - додав він. - Я ще раз хочу підкреслити, що ВІЛ не передається при звичайних повсякденних контактах, таких як обмін посудом або вживання води з одного стакана".