Чай або кава: Що корисніше пити вранці

Щоранку мільйони людей обирають для себе напій, з яким вони розпочинають новий день.

Кава ідеально підходить для людей, які мають низький тиск і здорове серце. Чай також тонізує організм і поліпшує розумові здібності, але містить меншу кількість кофеїну, пише Depo.Закарпаття.

Обираючи каву

Кава – напій з високим вмістом кофеїну. Завдяки цьому становить, напій збуджуюче діє на організм і підвищує розумові здібності. У своєму складі кави має велику кількість хімічних сполук, а також вітаміни В2 і В1. Кава має сечогінну та проносну властивість. За допомогою кави можна перемогти головний біль і підняти настрій. Кава дозволяє провести профілактику цукрового діабету, раку печінки і утворення каменів в нирках.

Тим не менш, кава може підвищити холестерин і посилити деякі захворювання серця. Якщо щодня вживати велику кількість кави, можливо вимивання кальцію з організму, безсоння, тахікардія. Ні в якому разі не варто вживати каву дуже маленьким дітям.

Обираючи чай

До складу чаю входить велика кількість корисних елементів - органічні кислоти, дубильні речовини і велика кількість вітамінів. Чай багатий антиоксидантами, а також містить кофеїн. Якщо порівняти вміст даної речовини в чаї і кави, то в останньому напої його більше в три рази.

Чай сприятливо впливає на серцево-судинну систему. Напій підходить для людей з підвищеним тиском і холестерином. Завдяки високому вмісту антиоксидантів, чай позитивно впливає на зуби і бореться з карієсом. Вживання чаю покращує розумові здібності, і організм перебуває в тонусі. З організму виводяться шкідливі речовини і канцерогени. Чай є відмінним засобом для профілактики дисбактеріозу і кишкових розладів.

Зелений чай відмінно бореться з жиром і сприяє схудненню. Напій відмінно покращує обмін речовин і сприятливо впливає на травлення. За допомогою чаю можна придушити апетит, тим самим скоротивши кількість споживаних калорій. У холодну пору року чай позитивно впливає на горло, бронхи і збільшує потовиділення.

Вибір між чаєм і кавою повинен залежати від стану організму і переваг у смаку. Люди, які мають підвищений тиск і холестерин, можуть вживати чай, але в невеликій кількості. Краще всього повністю відмовитися від цих напоїв. Вагітним і маленьким дітям також не варто вживати каву і потрібно обмежити кількість випитого чаю. При зниженому тиску і слабкості вранці - можна випити кави.

Будь-який продукт може бути корисний для організму, якщо вживати його в міру. Не варто випивати в день більше трьох чашок кави або чотирьох чаю. В цих напоях міститься кофеїн, який може негативно відбитися на стані нервової системи і серця.