Чому болить голова?

Терапевти стверджують, що причина головного болю - погані судини, невропатологи списують все на мозок, а психотерапевти кажуть, що джерело проблем - стрес. І кожен з них правий, адже джерел головного болю багато. Причина може критися у остеохондрозі, дефіциті корисних речовин, стресі й недосипанні. Також головний біль може бути одним із симптомів серйозних захворювань, як пухлина головного мозку, наприклад. За статистикою, лише 5 з 100 нападів болю є причиною термінової госпіталізації. З іншими випадками можна впоратися своїми силами. До речі, за словами вчених від 10 до 15% людей взагалі ніколи не відчувають головних болів. Якщо ви не входите у число цих щасливчиків, вам необхідно дізнатися причини нападів головного болю.

Чому болить голова?
Головний біль напруги

"Головну біль напруги" або, як називають її медики, "каску невротика" можна описати як неприємні відчуття, які з'являються через підвищений тонус м'язів скальпа і шиї протягом тривалого часу. Такий біль виникає, як правило, через емоційні переживання й фізичну перевтому. Також причиною "болю напруги" може бути надмірне куріння і вживання алкоголю. До речі, такий недуг може спровокувати носіння важких сережок й кліпс, якщо вони тиснуть на певні точки.

Як з цим боротися: Якщо ви не хочете приймати таблетки, то спробуйте зробити спеціальну дихальну гімнастику, теплі ванни для кистей рук і ніг, ароматерапію й масаж кінчиків пальців, гарячий трав'яний чай. Також добре допомагає компрес: покладіть віджатий гарячий рушник на лоб.

Проблема в судинах

Головний біль може бути викликаний розширенням або спазмом судин. Ця проблема, найчастіше, турбує людей, що ведуть сидячий спосіб життя або тих, хто хворіє на остеохондроз або ВСД (вегето-судинною дистонією). Цей стан можна описати як "стук у скронях", важкість у голові, пульсуючий біль. При цьому обличчя може виглядати одутлим.

Як з цим боротися: у даному випадку домашні засоби не допомагають. Трохи поліпшити стан допоможуть гарячі вологі компреси, масаж шиї і голови (при остеохондрозі масаж краще робити тільки у фахівця), трав'яні чаї (сушений глід, меліса). Засоби, що містять кофеїн при такому стані протипоказані. Якщо біль не проходить, скористайтеся медикаментами, які стабілізують судини і знімають спазми.

Мігрені

Термін цієї страшної недуги ввів давньогрецький лікар Гален. Такий біль описував ще Булгаков у своєму романі "Майстер і Маргарита", ним страждав Понтій Пілат. За статистикою мігренню більше страждають жінки. Точна причина виникнення мігрені не відома, багато лікарів вважають, що її викликає порушення обміну серотоніну. Біль ця являє собою напади нестерпного болю у одній половині голови. Симптомами також є світо і звукобоязнь. Різкі запахи можуть посилити біль.

Як з цим боротися: з цією недугою можна впоратися на першій фазі: скористайтеся судинорозширювальними засобами. Під час нападів необхідний повний спокій, найкраще відпочити у затемненій кімнаті.

Біль від їжі

Медики давно говорять, що однією з причин головного болю є харчове несприйняття. Деякі речовини погано впливають на судини. Найголовнішим "шкідником" є тирамін, ця речовина міститься у консервованих морепродуктах, солоній або маринованій рибі, сирі тривалої витримки, сметані й йогурті, у копченому м'ясі та сосисках, в пиві і у шоколаді. Також судинам шкодять глютамат натрію і нітрат натрію. Ці речовини часто зустрічаються у соусах східної кухні. Іноді головний біль може викликати кофеїн, а точніше різка відмова від нього.

Як з цим боротися: щоб допомогти впоратися з "сосисочним" болем необхідно відмовитися від тих продуктів, які вам шкодять. Добре допомагає також фітотерапія, кінезіотерапія і спеціальна фізкультура.

Так що, якщо раптом у вас стався напад головного болю, визначте причину його виникнення і тоді ви зможете позбутися від болю.