5 різновидів болю, які не можна ігнорувати

Напевно, кожна людина стикалася коли-небудь з болем в нозі або голові. Зазвичай ці больові симптоми не становлять особливої загрози і добре піддаються знеболюючим, але є різновиди болю, які ні в якому разі не можна ігнорувати.

5 різновидів болю, які не можна ігнорувати
1. Сильний біль у нозі або ікрі

Ймовірна причина: глибокий венозний тромбоз

Знаходячись в групі ризику у зв'язку з загрозою розвитку глибокого венозного тромбозу люди, включаючи пацієнтів, які пройшли через хірургічні операції, перебувають на постільному режимі, або жінок на контрацептиви, не повинні ігнорувати біль в нозі і литках. Якщо ця біль відчувається не так, як звичайний спазм, обов'язково зверніться до лікаря для проведення ультразвуку.

2. Сильна біль у верхній частині спини

Можливі причини: розшарування аорти

Люди описують її, як страшний біль, що викликає сльози, яка порівнянна з відчуттями людини, що розривається на частини. У групі ризику в зв'язку з розшаруванням аорти знаходяться люди, які страждають від підвищеного артеріального тиску або хвороби сполучної тканини, на зразок синдрому Марфана. Розшарування аорти може викликати інсульт, параліч або відмову нирок.

3. Сильний біль в животі

Можливі причини: переривання ектопічної вагітності

Ектопічною називається вагітність, що розвивається зовні матки. Її переривання може викликати важкі кровотечі в животі. У групі ризику знаходяться жінки, що приймають контрацептиви, мають рубцеву тканину маткових труб через хвороби, що передаються статевим шляхом, і проходять через лікування безпліддя.

4. Сильний зубний біль

Можливі причини: ангіна Людвіга - зубний абсцес, який перейшов на шию

Сильний біль в зубах, який поширюється вниз по шиї, може бути ознакою ангіни Людвіга - інфекції нижньої частини рота. Її ні в якому разі не можна запускати.

5. Сильний головний біль

Можливі причини: крововилив у мозок

Якщо ви стали жертвою інсульту, викликаного крововиливом в мозок, то вас чекає різкий і раптовий головний біль, досягаючий максимальної інтенсивності за кілька секунд або хвилин. Зазвичай люди хапаються за голову і падають на підлогу від болю, іноді втрачаючи свідомість.