Цей симптом на обличчі свідчить про високий тиск: що відомо

 

Гіпертонія, або підвищений артеріальний тиск, це стан, коли тиск у кровоносних судинах вищий за нормативний (140/90 мм рт. ст. або більше). Деякі ознаки цього захворювання можуть виявлятися на обличчі.

Офтальмолог Мухтар Бізрах розповів Express про один з симптомів високого тиску, який можна побачити в очах.

Підвищений тиск може бути непомітний для багатьох людей. Але відсутність лікування може призвести до серйозних наслідків, таких як збільшення ризику серцевих нападів та інсультів.

Спеціалісти зазначають, що ознака високого кров'яного тиску може проявлятися у вигляді налитих кров'ю очей.

Доктор Бізрах пояснив, що налиті кров'ю очі можуть свідчити про гіпертонію, оскільки цей стан викликає тиск на судини сітківки. Він закликав людей, які помічають такі зміни, негайно звертатися за медичною допомогою.

Такі симптоми можуть вказувати на підвищений ризик серйозних ускладнень від гіпертонії.

Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі "Hypertension", показало, що серед 2900 осіб з високим тиском, ті, у кого була легка форма гіпертонічної ретинопатії, мали на 35% більший ризик інсульту. Для тих, у кого була помірна чи тяжка форма гіпертонічної ретинопатії, ризик був на 137% вищий.

Інші симптоми гіпертонії включають головний біль і запаморочення, відчуття пульсації в різних частинах тіла, таких як потилиця та скроні, відчуття "туману в голові" і зниження гостроти зору, шум у вухах та відчуття серцебиття, проблеми зі сном і втома, втрата апетиту та нудота, а також стискаючий біль у грудях.

Важливо звернутися до лікаря, якщо ви помічаєте один або декілька з цих симптомів, оскільки вони можуть свідчити про гіпертонію. Це важливо для запобігання більш серйозних наслідків, таких як серцеві напади та інсульти.