Один з найпростіших способів уникнути гіпертонії

Знизити свої шанси на розвиток симптомів гіпертонії, включаючи високий тиск, можна, якщо регулярно займатися вдома нескладною йогою – це один з найпростіших способів уникнути розвитку даного захворювання, констатують фахівці організації Blood Pressure UK (Великобританія).

За словами експертів, занять йогою є одним з найефективніших природних засобів від підвищеного кров’яного тиску. Високий кров’яний тиск, також відоме як гіпертонія, створює додаткове навантаження на кровоносні судини і життєво важливі органи: даний стан може привести до смертельних ускладнень, включаючи інсульт і серцеві напади.

"Один з найпростіших способів уникнути гіпертонії-регулярно займатися йогою. Це покращує якість дихання, сприяє розслабленню, що впливає на зниження артеріального тиску. Деякі пацієнти також можуть знизити ризик серцевих захворювань", – розповіли в Blood Pressure UK, передає Express Health.

За даними експертів організації, шість клінічних випробувань за участю 394 осіб, які страждають гіпертонією, показали, що регулярна йога протягом 8-12 тижнів може знизити високий кров’яний тиск в середньому на 4,59 / 3,65 пунктів.

"Є багато форм йоги, деякі менш вимогливі і складні. Практика цих вправ може принести користь навіть новачкам", – зазначають фахівці.

Одночасно з цим вони радять пацієнтам з гіпертонією уникати певних видів фізичної активності. Наприклад, уникати підняття важких предметів-така діяльність створює непотрібне навантаження на серце і кровоносні судини, провокує скачки артеріального тиску.

Лікарі нагадують, що гіпертонії властиво безсимптомний перебіг – ознаки патології зазвичай проявляються тільки при дуже високому кров’яному тиску. Людям віком від 40 років необхідно регулярно перевіряти параметри тиску, незалежно від самопочуття.