Випадіння волосся: руйнуємо міфи

Не просто себе заспокоїти, якщо ви стали помічати, що на гребінці залишається більше волосся, ніж зазвичай, а ванна забита жмутами шевелюри. Як би там не було зачіска - важлива частина вашого стилю та індивідуальності. Втрата волосся зазвичай розцінюється як чоловіча проблема. Але, правда в тому, що труднощів з волоссям у слабкої статі не менше, ніж сильної, і 45% жіночого населення старше 50 стикаються з облисінням.

Випадіння волосся: руйнуємо міфи
Міф №1: Жінки втрачають волосся так само, як і чоловіки

Механізм жіночої втрати волосся виглядає не так, як у чоловіків: уздовж лінії прямого проділу від чола до потилиці волосся стають тонше, а ось до вогнищевого облисіння справа не доходить. Але не варто забувати, що випадіння волосся, обумовлене спадковістю, стосується не тільки чоловіків. 80% причин випадіння волосся у жінок - це андрогенетичне явище. Цю проблему допоможе вам вирішити тільки лікар, не намагайтеся з усім впоратися вдома. Чим довше ви залишаєтеся без діагностики і лікування, тим гірше для вашого здоров'я.

Міф №2: Волосся випадає через високий вміст тестостерону

Тестостерон не причина облисіння, але він відіграє дуже важливу роль в балансі волосяного покриву. Тіло виробляє тестостерон в дегидротестостерон, і цей процес ушкоджує волосяні фолікули, вважають вчені.

Міф №3: Протизаплідні засоби є причиною облисіння

Оральні контрацептиви можуть містити деякі види прогестерону, який, у свою чергу, може виступити в ролі андрогенних гормонів. Але втрата волосся може з'явитися в тому випадку, якщо ви використовуєте старі препарати.

Міф №4: Волосся, що випали з коренем, ніколи не відновити

Насправді до тих пір, поки волосяна цибулина, в якій знаходиться корінь волоса, не пошкоджена і забезпечується поживними речовинами завдяки кровообігу, волосся будуть рости знову. Тому лікарі радять збалансувати свою дієту і споживати більше продуктів з біогенами (nutrients), наприклад, пророщену пшеницю, бобові або морепродукти.

Міф №5: Випадіння волосся відбувається через стрес

У нас вже прийнято всі проблеми (ожиріння, погана шкіра) звалювати на стрес. Так само і з випаданням волосся. Насправді для того, щоб через стрес ви почали лисіти, потрібно дуже постаратися. Тільки в екстремальних ситуаціях: аварії, втрати близьких, вагітності або підготовки до весілля, можуть початися проблеми. Коли стрес проходить, тоді і робота організму приходить в норму.

Міф №6: Тільки жінки старше 50 страждають облисінням

Вже двадцятирічні дівчата можуть зіткнутися з проблемою випадіння волосся, особливо, якщо до цього є спадкова схильність. Підлітки схильні до небезпеки, а все через гормони. У період статевого дозрівання у них може початися акне, надмірний ріст волосся на тілі і витончення волосся голови, їх підвищена жирність. Тут, як і в питанні з випаданнямчерез спадковість, вам допоможе тільки дерматолог, косметолог, або гінеколог.

Міф №7: Біотин допоможе вилікувати ваше волосся

Приходячи в аптеку в пошуку лікарських засобів для волосся і нігтів, ви напевно знайдете безліч препаратів з біотином. Він грає дуже важливу роль в метаболізмі і живить волосяну цибулину (як було описано раніше), але він ніяк не впливає на облисіння. Звичайно, біотин допоможе зробити волосся сильнішим, але процес втрати волосся він не зупинить, особливо якщо він викликаний гормональним збоєм або поганою спадковістю. Тому, якщо ви ведете здоровий спосіб життя, доглядаєте за собою, але продовжуєте втрачати волосся - йдіть до лікаря!

Міф №8: Занадто часте миття голови призводить до втрати волосся

Немає наукових доказів того, що через миття голови ви облисієте. Вчені не встановили закономірність між втратою волосся і кількістю днів в тиждень, коли ви миєте голову. Швидше навпаки, миття голови може бути меншим всіх зол. Шампуні змивають жир з голови, який містить гормони, що впливають на випадання волосся. А ось недостатнє миття голови може призвести до поганих наслідків. Регулярно приймайте ванну і слідкуйте за станом свого волосся, зокрема, користуйтеся шампунями, які підходять для щоденного використання.

Міф №9: Довге перебування на сонці робить волосся тоншим

Звичайно, якщо ви довго стоїте на сонці без головного убору і не використовуєте захисний крем, ви отримаєте опіки або сонячний удар, але волосся через це не втратите. Насправді, вітамін D, який ви отримуєте від сонячних променів, сприятливо впливає на шкіру голови. Як відомо, у жителів південних країн найкрасивіші шевелюри. Якщо ви вважаєте, що недоотримуєте вітамін D, то вживайте більше сиру, хліба, вершкового масла, жирної риби, ікри і яєць.

Міф №10: Фарбування - ваш головний ворог

Фарбування не зробить вас лисими, однак, погана фарба, її неправильне застосування і надмірне використання укладальних засобів послабить і зробить волосся тоншим. Мелірування, випрямлення волосся або завивка - найсерйозніші вороги ваших пасом. Щоб уникнути неприємних наслідків, не піддавайте волосся важким випробуванням, або робіть це якомога рідше і використовуйте захисні засоби (від впливу температури (термо), маски, спреї з високим SPF-захистом).