6 причин випадіння волосся

Деякі з причин жіночого облисіння можуть бути вельми несподіваними. І облисіння може початися вже навіть у дитячому віці.

6 причин випадіння волосся
Аутоімунні порушення

Облисіння, зване гніздовою алопецією, в основному є результатом гіперактивності імунної системи. Якщо коротко, то «зійшовші з розуму» клітини організму починають атакувати власне волосся, позбавляючись від нього. В результаті на голові з'являються вогнища облисіння. Допомогти в лікуванні можуть ін'єкції гормонів. До нещастя, у гніздовій алопеції дуже непередбачуваний перебіг, і відросле волосся може легко випасти знову.

Вовчак

Вовчак теж є аутоімунним порушенням, що призводить до втрати волосся. До нещастя, випадання волосся внаслідок вовчака супроводжується утворенням фляків, що робить скрутним, а часто і неможливим повторний ріст волосся на уражених місцях. Якщо випадання волосся не носить глобального характеру, його можна замаскувати зміною зачіски. До речі, короткі стрижки «по-жорсткіше», вони краще маскують порідіння волосся на тих чи інших місцях.

Різка втрата ваги

Швидке схуднення є свого роду фізичною травмою для організму, здатною привести до випадання волосся. Це може статися, навіть якщо схуднення сприяло поліпшенню загального здоров'я. Якщо ж ви худнули на жорстких обмежувальних дієтах або монодієтах, то випадання волосся може погіршитися ще і дефіцитом вітамінів, мінералів та інших будівельних речовин, необхідних організму. Часто порідіння волосся поряд з різкою втратою ваги є ознакою анорексії або булімії. Особливо часто це відбувається у молодих, зациклених на своїй фігурі дівчат і підлітків. Що робити? Якщо, сидячи на дієті, ви раптом помічаєте, що втрачаєте не тільки вагу, але і волосся, перестаньте худнути і перейдіть в підтримуючу актуальну вагу фазу хоча б на півроку. Після цього, якщо ріст волосся повернувся в норму, знову можна спробувати почати худнути. Але не різко, а поступово.

Синдром полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників викликається гормональними порушеннями між жіночими і чоловічими типами гормонів. Надлишок андрогенів може призвести до появи кіст в яєчниках, набору ваги, ризику діабету, коливання менструального циклу, безпліддя, а також до випадання волосся. Часто випадання волосся, пов'язане із синдромом полікістозних яєчників, супроводжується появою волосся в небажаних місцях - на обличчі і тілі. Лікування включає коригування гормонального балансу, а також дієту і фізичну активність.

Прийом анаболіків

Якщо у прагненні до красивої фігури ви вдаєтеся до прийому анаболічних стероїдів, то ваша краса може, навпаки, серйозно постраждати. Навряд чи ви мріяли про красиву фігуру в поєднанні з лисою головою. Прийом стероїдних препаратів, що мають за мету нарощування м'язової маси, чинить на організм таку ж дію, що і синдром полікістозних яєчників, оскільки їх механізм однаковий.

Хіміотерапія

Деякі ліки, здатні боротися з раком, на жаль, часто призводять до тимчасового облисіння або порідіння волосся. Вся справа в тому, що хіміотерапія покликана зруйнувати швидкорослі клітини, а це не тільки ракові клітини, але і клітини волосся. На щастя, випадання волосся від хіміотерапії оборотне, і по закінченні лікування волосся виросте знову. Що цікаво - часто відросле волосся міняють свою структуру (можуть вирости хвилясті, якщо раніше були прямими, і навпаки) і навіть колір. Втім, ліки нового покоління мають менше побічних ефектів і не обов'язково призводять до випадання волосся.