Експерти розповіли, який колір очей найбільше приваблює чоловіків та жінок

По-своєму красивими можуть бути люди з різною зовнішністю, але опитування показують, що деякі риси все ж подобаються нам більше за інших.

Раніше психологи дізналися, який колір волосся вважають найпривабливішим. Колір очей теж не залишився поза увагою дослідників. Фахівці компанії Lenstore, яка займається продажем контактних лінз, дізналися, який колір очей найбільше приваблює чоловіків та жінок, пише Апостроф.

Експерти Lenstore використовували фотографії одного чоловіка та однієї жінки для створення кількох профілів у додатках для знайомств. За допомогою комп'ютерної програми колір їхніх очей змінили на блакитний, зелений, карий, чорний, горіховий (зелений з коричневими вкрапленнями) та фіолетовий. Їхньою метою було визначити, як колір очей вплине на кількість потенційних шанувальників.

Результати показали, що у чоловіків блакитні очі були найпривабливішими. Фото чоловіка із блакитними очима набрало у дівчат 27,17% голосів. Наступним за популярністю кольором були карі очі з 21,97% голосів, за ним йдуть зелені з 16,76%, горіхові з 15,03% і чорні з 10,98%. Фіолетовий колір очей, який не є природним, отримав найнижчий бал – 8,09%.

Коли справа дійшла до найпривабливішого кольору очей у жінок, результати виявилися зовсім іншими. Горіхові очі очолили список як найпопулярніші (20,19%). На другому місці опинилися фіолетові очі (19,88%). Цікаво, що кольори очей, які більше подобалися жінкам, у чоловіків опинилися ближчими до кінця списку: чорний отримав 17,7% голосів, блакитний — 17,39%, а коричневий — 13,35%. Зелені очі отримали найменшу кількість голосів – 11,49%.

Психологи вважають, що ми можемо надавати перевагу тому чи іншому кольору очей завдяки ранньому життєвому досвіду. Про це пише видання Best Life.

"Якщо ви віддаєте перевагу блакитним очам, можливо, у вас просто був хороший досвід у дитинстві, коли більш щасливі почуття і позитивні гормони вивільнялися через відчуття безпеки поряд із блакитноокою людиною, - каже тренер з міжособистісних відносин Несс Купер. - Нам подобається колір очей, схожий на тих, хто дбав про нас, коли ми були маленькими".

Інші експерти кажуть, що наші уявлення про красу формуються масовою культурою та ЗМІ.

"Культурні фактори часто визначають колективне визначення привабливого. Як правило, світле волосся і блакитні очі високо цінувалися і часто підкреслювалися і зображалися в засобах масової інформації, - коментує психолог Алекс Лапа. - Незважаючи на те, що у нас є свої особливі смаки, на нас часто впливає те, що вважається соціально привабливим. Зростання популярності соціальних мереж лише закріпило це".