Як одна сукня "поламала" інтернет

Всього кілька годин вистачило, аби найбільш обговорюваною річчю дня стала не чергова святкова блуза від Prada або Gucci, показана зараз у рамках Тижня моди в Мілані, а проста сукня за $50 з невеликого белфастського магазинчика. У четвер ввечері на власній сторінці в Tumblr шотландська співачка Кетлін Макнейл виклала фото сукні і запитала підписників, який колір вони бачать.

Як одна сукня "поламала" інтернет
Незабаром сукня-футляр з мереживними вставками стала причиною не тільки сімейних суперечок співачки, але й справжньої війни в інтернеті, котра розділила користувачів соцмереж на два табори: одні стверджують, що сукня синьо-чорного кольору, інші — біло-золотого.

І поки одні вважають інших дальтоніками, вчені пояснюють таке кардинально різне бачення кольорів феноменом оптичної ілюзії. Насправді, великою удачею можна назвати те, яким чином було зроблено фото сукні. У кадр потрапило рівно така кількість світла, аби дати можливість кожному компенсувати відсутність якості. За словами психологів, кожна людина сама приймає рішення про яскравість світла, що допускається на сітківку ока. Така яскравість є поєднанням світла, що падає на об'єкт, і кількість світла, яку він відображає.

У даному випадку кожна людина сама для себе вирішує — або це слабо освітлене приміщення, де білий колір сукні злегка потьмянів, або ж це добре освітлений кадр, де явно видно синій.

Який же колір насправді? Це офіційно — сукня синьо-чорна, що поспішив довести Amazon, показавши сторінку свого ресурсу, де вона продається онлайн. До того ж, якщо після цієї статті ви перестали довіряти власним очам, визначити колір можна завантаживши фото в фотошоп, аби відтінок був визначений автоматично, за допомогою програми.