Як акуратно видалити наклейки з футболки

Іноді буває так, що написи, стрази та аплікації на одязі втрачають привабливість, а сама річ ще виглядає як нова. Щоб не розлучатися з улюбленим предметом одягу, можна спробувати видалити з речі наявний декор.

Згодом навіть найкращі принти і наклейки можуть зіпсуватися, потріскатися або відклеїтися по краях. В такому випадку їх можна спробувати прибрати безслідно або замінити на іншу термонаклейку.

Всі принти, що наносяться умовно можна розділити на групи: заводські і саморобні.

Саморобні бувають:

  • аплікації або термонадписи,
  • маркерні написи,
  • нашивки або шеврони,
  • шовкографія.

Як зняти аплікацію

Аплікації, як правило, наносять термічним способом. Їх можна просто відклеювати або зіскоблювати, але правильніше їх прибирати за допомогою праски і серветок. Візьміть кілька аркушів простого білого паперу. Один лист покладіть безпосередньо під аплікацію, з вивороту, другий — на сам принт, зверху. Розігріту праску обережно проведіть по поверхні аплікації, при цьому намагаючись не виходити за межі малюнка, щоб не пофарбувати тканину. Поступово стара наклейка буде прилипати до паперу. Гладити потрібно до тих пір, поки вся аплікація не перейде на лист.

Тканину з аплікацією можна нагріти і феном, якщо прасувати річ з якихось причин не можна (наприклад, біла бавовна від високої температури стає жовтою). Добре прогріту аплікацію акуратно зніміть з виробу за допомогою серветки до повного зникнення принта. Втім, відбиток все ж залишиться, місце аплікації буде блищати.

Гумові наклейки видаляти нескладно: просто виверніть футболку і через марлю сильно нагрійте праскою наклейку. Зніміть її, поки клей не охолов.

Як видалити картинку

Термодрук на футболці або майці можна прибрати спиртом. Для цього під річ покладіть щось тверде, змочіть ватний тампон спиртом і зітріть зображення.

Увага! Не тріть малюнок, не розмазуйте, а як би змахуйте його.

Місце з декором можна і просто ретельно просочити спиртом і, не даючи спирту висохнути, швидко випрати з порошком. Цей метод підходить для переводилок, які погано тримаються на тканині.

Як виводити букви

Ацетон, спирт, розчинник — з їх допомогою можна в домашніх умовах видалити букви, зроблені спеціальним маркером або фарбою. З першого разу, звичайно, навряд чи вдасться стерти декор, тому очисну процедуру повторюйте багаторазово, стираючи футболку після кожного етапу роботи. Майте на увазі, при такій обробці кольору на футболці зблякнуть, будьте готові відновлювати колишній вигляд нової наклейкою або написом.

Використовувати такі агресивні засоби на синтетиці не можна, інакше на місці красивого напису буде дірка.

Пам’ятайте народне правило, яке допоможе заощадити вам час: малюнки, нанесені маркером на спиртовій основі, зводити потрібно спиртом, якщо фарба на жировій основі – рослинною олією.

Видалення плям

Після того як аплікація видалена, можуть залишитися плями. Якщо це жирні плями, видаліть їх за допомогою рослинної олії. Змочіть тампон, нанесіть олію на пляму, потім виперіть річ зі звичайним порошком. Прибрати плями допомагає і миючий засіб для посуду, його нанесіть на тканину, залиште на годину, а потім виперіть одяг.

Замість засобу для миття посуду можна використовувати склади для миття вікон і навіть автомобільні шампуні.

З допомогою серветок, праски або фена видаляють блискучі сліди, які залишаються після страз і блискіток. Клей відійде від тканини і під впливом рослинного масла, ацетону або спирту. Попередньо рекомендується перевірити, чи не зашкодить речовина тканину.

В аптеці можна придбати засіб під назвою «Димексид», він також добре справляється зі слідами клею, у тому числі тих, які залишилися після віддалених написів, аплікацій і стразів.

LadyHealth