Як доглядати за праскою, щоб не з'являвся накип та нагар

Праска потребує дотримання правил експлуатації та належного догляду, як і будь-який інший побутовий прилад.

На відміну від «безсмертних» приладів радянської доби, сучасні праски мають ніжні покриття, які потребують дбайливого відношення. Сьогодні в деталях розглянемо, як саме варто користуватися сучасною електропраскою, та поговоримо про основні правила догляду за цим домашнім помічником.

Особливості сучасних прасок 

Праски наразі можуть мати різноманітні матеріали підошви. Вибираючи праски у Чернівцях, ви можете розглядати кераміку, металокераміку, сталь, алюміній, тефлон та навіть титан. Усі ці матеріали швидко нагріваються, якісно віддають температуру, що дозволяє прасувати речі будь-якої щільності. Водночас такі підошви доволі делікатні й потребують охайного ставлення з боку користувачів.

Покриття дуже швидко нагрівається, тому перегріти тканину за допомогою сучасної праски значно легше. Згодом ви можете помітити появу нагару на підошві приладу. Також можлива поява накипу на отворах для зволоження тканини. На щастя, при правильному використанні цей побутовий прилад служитиме довгі роки.

Як правильно використовувати сучасну праску

  • Для праски підходить лише відфільтрована або дистильована вода. Тяжкі метали в процесі нагрівання води з часом перетворюються на накип, який засмічує отвори на підошві праски. 
  • Щоб на підошві не з'являвся нагар, суворо дотримуйтесь інструкцій з температурного режиму прасування, що вказані на ярликах одягу. При перегріві тканини від неї відокремлюються мікрочастинки, які згодом осідають на антипригарному покритті.
  • Як накладку на прасувальну дошку варто використовувати спеціальну, термостійку тканину. Відмовтеся від звички прасувати на простирадлі або іншому шматці матерії. Спеціальні чохли на дошку виготовляють із термостійких тканин, що дозволяє зберегти праску від виникнення нагару. В іншому випадку приготуйтеся, що згодом підошва праски почорніє.
  • Не сушіть за допомогою праски речі. Деколи ми всі грішимо тим, що нашвидкуруч досушуємо одяг за допомогою праски. Ця звичка згубно впливає на стан нагрівальної поверхні.
  • Щоб видалити нагар з підошви, використовуйте тільки спеціалізовані засоби. Наприклад, у мережі магазинів Алло у Чернівцях разом із прасками можна придбати спеціальні олівці для чищення, засоби від накипу тощо. Усі ці продукти розроблені спеціально для догляду за сучасними прасками із кераміки, тефлону, металокераміки, алюмінію та сталі, тому здатні делікатно очистити поверхню та видалити накип, не псуючи антипригарне покриття. 
  • Не використовуйте агресивні засоби для того, щоб почистити праску, що пригоріла. Харчова сода, сіль, агресивна побутова хімія — все це може й зніме нагар, але зашкодить делікатному покриттю підошви праски.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ваша праска прослужить довгі роки!