Селера: захист від хвороб і небезпечних станів

Останнім часом сік селери став сенсацією, і його прихильники стверджували, що вживання його натщесерце щоранку покращує або рано виліковує все, що Вас турбує - від слабкого кишечника до аутоімунних станів і навіть проблем з психічним здоров'ям.

Ось список поживних речовин селери і деякі з його потенційних переваг, підтверджених дослідженнями.

Селера низькокалорійна і водяниста

Одне велике стебло містить всього 7 калорій і 60 грам води. Це означає, що вживання шести стебел дає всього 42 калорії, забезпечуючи при цьому півтори чашки H2O. Дослідження також показують, що процес жування, в якому селера, безумовно, потрібна, знижує відчуття голоду і збільшує вироблення гормонів, що викликають почуття ситості, що робить її розумним вибором для контролю ваги.

Селера містить основні поживні речовини

Хоча селера в основному складається з води, вона також містить кілька життєво важливих вітамінів і мінералів. Вітамін А, що міститься в овочах, підтримує імунітет, здоров'я шкіри і очей, а також сприяє збереженню міцності легенів, а також уповільнення когнітивного зниження, пов'язаного з віком. Вітамін К селери сприяє згортанню крові і захищає щільність кісток. Ця поживна речовина необхідна для формування кісток, і її недолік пов'язаний з підвищеним ризиком переломів.

Фолієва кислота в селері допомагає підтримувати розумову працездатність. Калій в селері підтримує роботу серця, м'язові скорочення і допомагає підтримувати м'язову масу. Селера багата антиоксидантами та іншими біологічно активними сполуками.

Селера містить більше десятка видів антиоксидантів і десятки сильнодіючих протизапальних речовин. Вважається, що ці сполуки захищають від пошкодження клітин, яке може привести до передчасного старіння і хвороб.

Також було доведено, що натуральні речовини в селері допомагають поліпшити кровообіг і знизити кров'яний тиск. Було показано, що кверцетин, флавоноїд, що міститься в селері, бореться як з гострим, так і з хронічним запаленням і пов'язаний із захистом від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Кверцетин також пов'язаний з апоптозом-послідовністю самознищення, яку організм використовує для знищення зношених або дисфункціональних клітин, що може допомогти знизити ризик раку.

Клітковина селери-один грам на великий стебло-підтримує гарне здоров'я кишечника і регулярну роботу кишечника. Це також збільшує відчуття насичення і затримує повернення почуття голоду, ще одна перевага, яка може допомогти в управлінні вагою. Дослідження на тваринах також показали, що екстракт селери бореться з утворенням виразок.

Щоб скористатися перевагами селери, додавайте цілісні або нарізані овочі в страви і закуски. Наповніть два або три стебла горіховим маслом зі спеціями, щоб одночасно задовольнити бажання солодкого, солоного і хрусткого. Використовуйте селеру, щоб зачерпнути хумус, гуакамоле або приправлений тахіні. Овочі також відмінно підходять для смаження, супів і овочевого рагу. Сира селера надає аромат і текстуру садовим салатам, маринованим овочам і охолодженим білковим салатам, таким як яйця, тунець або біла квасоля. Любіть соки чи ні, але є вагомі причини включити цей свіжий овоч в свій звичайний раціон.

Главред