Науковці назвали дієту, яка найкраще знижує артеріальний тиск

Багато експертів вважають, що правильний раціон такий же ефективний для контролю кров’яного тиску, як і аптечні препарати. Однак, їхні рекомендації щодо харчування людей з гіпертонією можуть різнитись, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Науковці, які багато років займались вивченням впливу раціону харчування на артеріальний тиск, поєднали декілька дієтичних підходів і сформували дієту, що називається DASH. Вона призначена спеціально для зниження артеріального тиску без застосування ліків.

Ця дієта передбачає скорочення споживання натрію та вживання максимально різноманітних продуктів, що містять велику кількість поживних речовин, які сприяють зниженню тиску. До них належать калій, магній та кальцій.

За даними клініки Майо, пацієнти, які дотримуються дієти DASH, можуть знизити артеріальний тиск на два пункти всього за два тижні. Систолічний артеріальний тиск може навіть знизитись на 8-14 пунктів.

Оскільки дієта DASH передбачає здорове харчування, вона корисна не лише для серця та судин, але і для тіла загалом. Вона відповідає дієтичним рекомендаціям для профілактики остеопорозу, хвороб серця, інсульту та діабету 2 типу.

Дослідження 1997 року показало, що дієта DASH сприяла істотному зниженню артеріального тиску, порівняно з традиційною дієтою середньостатистичного американця. Тому вона ідеально підходить як для лікування гіпертонії, так і для її профілактики.

Кардіолог Крейг Уолш каже, що перехід на дієту DASH та регулярна фізична активність покажуть позитивні результати не раніше, ніж через кілька тижнів. Навіть якщо вони не зможуть знизити тиск самостійно, то точно допоможуть зменшити дозування ліків, які ви приймаєте для контролю артеріального тиску.