Куріння ще небезпечніше, ніж ми думаємо

Куріння є ще більш руйнівною для здоров'я людини звичкою, ніж це було прийнято вважати раніше. Американські вчені пов'язують з вживанням тютюну відмову нирок і смертельної інфекції.

Куріння ще небезпечніше, ніж ми думаємо
В журналі The New England Journal of Medicine опубліковано дослідження, автори якого стверджують, що куріння додатково вбиває 60-120 тисяч американців на рік. Ці висновки були отримані на основі спостережень майже за одним мільйоном чоловік в період з 2000 по 2011 роки. Серед спостережуваних 89 тисяч осіб були курцями. Спостереження показали, що куріння, можливо, збільшує ризик смерті від хвороб, які раніше не були пов'язані з цією шкідливою звичкою.

"Епідемія куріння все ще триває, і нам потрібно чітко усвідомлювати, яким саме чином вживання тютюну шкодить нашому здоров'ю, щоб донести інформацію до людей, - говорить автор дослідження доктор Брайан Картер. - Ми з'ясували, що курці майже в два рази частіше вмирають від відмови нирок, смертельно небезпечних інфекцій, і навіть, ймовірно, пухлин грудей і передміхурової залози. Ці хвороби можна включити в список 21 недуги, зв'язок яких з курінням вже доведений".

Оскільки змушувати добровольців заради експерименту починати палити неетично, то свої висновки експерти робили тільки на основі спостережень за вже діючими курцями. Тому вчені можуть говорити лише про кореляцію, а не про причини і наслідки. Тим не менш, доктор Картер впевнений, що куріння дійсно небезпечніше, ніж це було прийнято вважати, оскільки вже доведено, що воно послаблює імунну систему та підвищує небезпеку хвороб артерій. А це збільшує ризик інфекцій і відмови нирок.