Засоби для інтимної гігієни шкідливі або просто не працюють, попереджають лікарі

Багато жінок купують засоби інтимної гігієни (спреї, спеціальне мило). Як показало дослідження, за останні півроку користувалися даними засобами чверть жінок 16 років і старше. Експерти закликають не плутати такі засоби з ліками. Між тим, деяким жінкам необхідно саме лікування.

Засоби для інтимної гігієни шкідливі або просто не працюють, попереджають лікарі
Фахівці впевнені: засоби інтимної гігієни непотрібні і навіть шкідливі. Жіночий статевий орган має ідеально збалансовану екосистему. Здоров'я підтримує бактеріальна мікрофлора. Клітини містять високий рівень глікогену, який бактерії розщеплюють, щоб отримувати молочну кислоту. Це допомагає підтримувати правильний рівень кислотності (від 3,5 до 4,5 pH) і захищатися від хвороб. Тому втручатися в роботу цього механізму не варто.

Якщо жінку турбує неприємний запах, це може бути бактеріальний вагіноз, і засоби гігієни з ним не впораються. Насправді, миючі засоби підвищують ризик вагінозу (вимиваються корисні бактерії і є ризик алергії). Притому, продукти, які заявляють, що вони здатні вплинути на рівень кислотності, просто не працюють. Проникнути всередину піхви вони все одно не можуть. За словами лікарів, жінці достатньо приймати душ щодня і носити чисту білизну з натуральних матеріалів.