Звичка відкладати справи на потім смертельно небезпечна

Канадські дослідники встановили, що звичка відкладати важливі рішення на потім збільшує ймовірність інфаркту. Якщо людина наполегливо затягує з прийняттям рішення якого-небудь питання, то це збільшує рівень стресу.

Звичка відкладати справи на потім смертельно небезпечна
Схильність постійно уникати вирішення складних проблем і відкладати їх на потім може стати смертельно небезпечною. Дослідники з bishop's University в канадському Квебеку з'ясували, що жертви прокрастинації більш часто стикаються з хворобами серця, ніж ті, хто приймає рішення швидко.

У психології прокрастинація означає схильність людини постійно відкладати на потім неприємні думки і справи. Це перше наукове дослідження, яке визначило, що прокрастинація може бути включена до списку факторів ризику хвороб серця. На думку авторів дослідження, отримані ними висновки можуть змінити метод лікування цього розладу.

Дослідники попросили 980 осіб анонімно відповісти на питання онлайн-дослідження. Потім людей розділили на дві групи: у першій перебували жертви хвороб серця і гіпертонії, а в другій ті, хто не мав проблем з серцево-судинною системою. Виявилося, що учасники першої групи значно частіше погоджувалися з такими твердженнями, як "я постійно кажу, що зроблю це завтра".

Також люди з першої групи частіше займалися якимись сторонніми справами, коли їм потрібно було встигнути щось зробити до крайнього терміну. В цілому, прокрастинація була більш строго пов'язана з малоадаптивною копінг-поведінкою, яка зазвичай передує серцевому стресу.