Одна цінна звичка, яку треба виховувати в дитині з раннього віку

Вона допоможе вашому чаду швидко стати на шлях до успіху.

Варто дитині вирости з пелюшок, і час починає летіти неймовірно швидко. Оком моргнути не встигнете, а вона в садку, а потім вже сама йде в старші класи. З наукової точки зору, "дитсадківський" вік — це оптимальний час для освоєння однієї цінної навички, яка значно вплине на загальний розвиток дитини і сформує впевненість у собі, інформує Ukr.Media.

Вивчення декількох мов у ранньому дитинстві — запорука майбутніх успіхів

Дитина активніше розвивається в багатомовної сім'ї, ніж в одномовному оточенні — це факт. Діти швидко вчаться, і їм не складає труднощів освоїти мову. Одночасне вивчення двох мов у ранньому віці сприяє здоровому розвитку.

Нічого страшного, якщо спочатку вона буде плутатися в словах. Поступово вчіть її правильно говорити, і ця плутанина зникне.

Нещодавно вважалося, що вивчення другої мови перешкоджає академічному і розумовому формуванню дітей, збиваючи їх із пантелику і заважаючи зосередитися на навчанні та повсякденній активності. Але саме це "втручання" допомагає їм стати успішними.

Недавні дослідження довели, що коли дитина починає вивчати нову мову, інтенсивність роботи її мозку підвищується. Навіть під час використання однієї мови в її свідомості активні обидві мовні системи. Їй доводиться самостійно вирішувати цей розумовий конфлікт, завдяки чому розвивається когнітивна гнучкість — найважливіша складова успіху!

Вивчення другої мови в дитинстві дає важливі переваги, про які вам, як мамі, варто знати. Це не лише допоможе зрозуміти, чим корисно малюкові спілкування двома мовами, а й замотивує активно застосовувати цю стратегію.

Ось переваги дітей-поліглотів:

Багатий словниковий запас

У порівнянні з однолітками, що говорять одною мовою, словник білінгвів значно багатше, що допомагає їм досягти успіху як в навчанні, так і в спілкуванні. Вивчаючи кілька мов, дитина використовує одне і те ж слово різними способами, що розширює її словниковий запас.


Багатозадачність

Яке слово підібрати? Звернутися до людини на мові А чи Б? Подібні питання з раннього дитинства знайомі дітям-білінгвам, що дозволяє їм легше справлятися з мультизадачністю. Вони переключаються з однієї справи на іншу швидше ровесників, які знають одну мову.

Соціальні навички

Двомовні діти не лише більш дотепні, а й легше знаходять спільну мову з людьми — ще одна складова успіху. Чому? Усе просто: в багатомовному середовищі діти постійно дивляться на ситуацію з точки зору іншої людини. Щоб говорити іншою мовою, потрібно зрозуміти, хто ваш співрозмовник, значення і контекст, коли і де слід говорити на тій чи іншій мові. Це допомагає з раннього віку налаштуватися на соціальні установки.

Уміння швидко розв'язувати проблеми

Мозок поліглотів адаптований до кількох мовних систем. З розвитком гнучкості мислення розвивається і здатність розв'язувати проблеми. Це допомагає затьмарювати інших при виконанні інтелектуальних завдань і максимально концентруватися на уроці.

Увага

Численні дослідження показали, що діти-білінгви значно уважніше ровесників, які знають тільки одну мову. "Вибіркова увага" дозволяє їм зосередитися на головному, ігноруючи відволікаючі фактори. Усе тому, що вони легше і швидше фільтрують одні й ті ж слова на різних мовах.

Ключ до виховання білінгва — у створенні балансу. Важливо в рівній мірі практикувати всі мови, які повинна освоїти дитина.

Ось кілька порад щодо навчання малюка кільком мовам одночасно:

Не змушуйте і не вмовляйте

Не завантажуйте дитину і не змушуйте її вчитися. У дітей вроджена здатність до освоєння нових мов, і результат буде набагато краще, якщо їх м'яко заохочувати, а не нав'язувати.

Говоріть із малюком на різних мовах

Якщо ви з чоловіком говорите на різних мовах, це найпростіше: спілкуйтеся з дитиною кожен на своєму. Це може бути застосовано і до іноземних мов.

Приділяйте однакову увагу всім вивченим у школі мовам

У школі у дитини обов'язково буде іноземна мова. Приділяйте однакову увагу практиці усних вправ, читання та письма обома мовами.

Регулярно практикуйте усне мовлення

Насичено проводите з дитиною час, розмовляючи виключно рідною мовою. Зробіть спілкування більш захопливим за допомогою читання історій. Читаючи одною мовою, дитина швидше освоїть і інший. Це може бути застосовано і при вивченні декількох мов.

Не лякайтеся при "перемиканні"

Дитина може плутатися і при розмові одною мовою вимовляти слова з іншої. Згодом таке "перемикання" зникне. До п'яти років вона навчиться правильно використовувати слова з різних мов, не змішуючи їх одну з одною.

Білінгвізм відмінно впливає на ранній розвиток дітей. Володіння кількома мовами в період становлення надає дитині впевненість, яка допомагає досягти успіху в навчанні і надає багаті можливості для кар'єрного зростання. Навчаючи дитину різним мовам з раннього дитинства, ви наставите її на шлях до успіху.