Вчені розповіли, до чого призводить переїдання під час вагітності

Багато хто вважає, що під час вагітності потрібно їсти за двох - за себе і за дитину. Однак шотландські вчені попереджають, що переїдання може нашкодити майбутньому маляті.

Вчені розповіли, до чого призводить переїдання під час вагітності
Співробітники університету Единбурга довели, що, якщо багато їсти під час вагітності, плід починає неправильно розвиватися. Такі діти можуть бути схильні до хвороб серця і діабету другого типу.

Вчені вивчили історії хвороб тринадцяти тисяч чоловік, які народилися у 30-х і 40-х роках минулого століття. Спостереження за цими людьми велися протягом усього їхнього життя. Було виявлено, що якщо майбутні матері вживають продукти з високим вмістом жирів, захист плода від гормону стресу кортизолу послаблюється. Це означає, що ріст плода зменшується.

Крім усього цього, ожиріння під час вагітності, веде до зміни довжини теломерів (захисні “ковпачки“ на нитках ДНК). Чим довше тіло теломерів, тим більше захищена ДНК, а отже, вона може краще функціонувати і швидше відновлюватися.

Фахівці підкреслюють важливість правильного харчування та здорового способу життя під час вагітності. Але їсти правильно - не означає, що їсти треба багато.