Дерматолог розповіла, що може трапитися з шкірою, якщо користуватися простроченою косметикою

Напевно, майже у кожної жінки є в косметичці прострочена косметика, яку шкода викинути, адже вона так дорого коштувала.

Дерматолог розповіла, що може трапитися з шкірою, якщо користуватися простроченою косметикою
Як пише журнал Women's Health Magazine, косметику з вичерпаним терміном придатності треба викидати, по-перше, вона вже не така ефективна, а по-друге, вона може завдати шкоди шкірі.

Дерматолог Хадлі Кінг сказала, що з часом склад косметики змінюється: «Косметика може висохнути, в ній можуть утворитися грудочки, і вона не буде настільки ефективна. Це стосується туші, помади і тонального крему».

«Наприклад, тональний крем з фактором захисту від сонця може по закінченню терміну придатності втратити здатність захищати від сонця», - прокоментувала лікар і додала, що це стосується і косметики з вмістом саліцилової кислоти і ретинолу.

Також доктор Кінг каже, що з часом молекули косметики можуть розпастися на нові речовини, на які може проявитися алергія. Якщо на вашій шкірі з'явилося роздратування, або шкіра стала свербіти, переглянете свою косметику.

У старій косметиці можуть жити бактерії, які викликають прищі. Прострочена туш може спровокувати почервоніння очей, прострочена помада може викликати набрякання губ.

Туш треба міняти кожні три місяці, підводку для очей і тіні - кожні 6-12 місяців, помаду кожен рік-півтора. Тональний крем, пудра й інша схожа косметика зберігається до 12 місяців.