5 інгредієнтів, що обов’язково мають бути в косметиці після 30 років

Коли вам 20 років, щоб шкіра сяяла, достатньо простого зволожуючого крему. Та з віком ситуація змінюється. З’являються зморшки та заломи, які можуть змусити нас почуватись невпевненими у собі, пише Жіночий світ.

Та є інгредієнти, які можуть зробити вашу шкіру більш гладенькою, привабливою та сяючою. Ось 5 компонентів, які варто шукати в косметиці після 30 років:

Гіалуронова кислота. Найпершим інгредієнтом у цьому списку має бути гіалуронова кислота, яка, як відомо, регулює ріст клітин та сприяє зволоженню шкіри. І вірте чи ні, один грам гіалуронової кислоти вміщує до шести літрів води. Згідно з дослідженнями, половина гіалуронової кислоти у вашому тілі сконцентрована у шкірі, і вона зв’язується з водою, щоб утримувати вологу всередині неї.

На жаль, старіння та шкідливий вплив навколишнього середовища можуть зменшувати її кількість у шкірі. Тому після 30 років варто використовувати сироватки з цим інгредієнтом.

Ретинол. Можливо, ви вже чули це слово, та чи знаєте ви, що воно означає? Це активна форма вітаміну А, яка допомагає збільшити вироблення колагену у вашій шкірі. Це ще не все – ретинол також допомагає лікувати вугрі, прищі та очищує закупорені пори, що робить його обов’язковою частиною вашого догляду за шкірою.

Однак, ним не слід зловживати. Ви можете використовувати засоби з ним двічі на тиждень. Крім того, не забувайте про сонцезахисний крем, адже ретинол робить шкіру вразливою до дії УФ-променів.

Кераміди. Це ще один важливий інгредієнт, який повинен бути частиною вашого режиму догляду за шкірою. Кераміди – це ліпіди або молекули жиру, які допомагають шкірі утримувати вологу. Отже, якщо ви хочете м’яку і еластичну шкіру,  кераміди вам просто необхідні. Експерти називають їх “природним зволожувачем тіла”, оскільки вони діють як бар’єр, що запобігає зневодненню. Але коли ви досягаєте 30-річного віку, рівень керамідів у вашій шкірі падає, тому важливо включати продукти з цим інгредієнтом в свою рутину з догляду за обличчям.

Вітамін С. Вітамін С є одним із інгредієнтів, який діє як щит для шкіри, захищаючи її від денного стресу, вільних радикалів, а також від забруднення. Коли цей інгредієнт використовується правильно, він може сприяти прискоренню вироблення колагену та еластину, що може затримати появу заломів та зморшок. Більше того, вітамін С допомагає підтримувати вашу шкіру щільною та міцною, а також зменшує наслідки фотостаріння. Крім того, він освітлює пігментні плями та темні кола, вирівнюючи тон шкіри.

Гліколева кислота. Це альфа-гідроксикислота, яка отримується із цукрової тростини і має найменшу молекулярну масу. Що це насправді означає? Це означає, що вона може легко проникнути у вашу шкіру. Для початку це чудовий ексфоліант – тобто вона допомагає видалити мертві клітини шкіри.

Дослідження показують, що гліколева кислота стимулює фібробласти в дермі та сприяє виробленню колагену, завдяки чому ваша шкіра стає більш міцною та гладенькою. Загалом, вона зробить вашу шкіру еластичною і сяючою.