Вчені визнали ботокс смертельно небезпечним

Крім усунення зморшок ботокс здатний викликати незворотні - і вкрай небажані - наслідки в людському організмі. До такого висновку прийшли автори статті, опублікованої в науковому журналі The Journal of Neuroscience.

Вчені визнали ботокс смертельно небезпечним
Як відомо, ботокс є нейротоксином (типу А), який при вживанні його у вигляді ін'єкцій здатний розгладжувати зморшки. Однак дослідники стверджують, що його попадання в організм загрожує ураженням центральної нервової системи, спинного і головного мозку.

«Механізм дії ботокса такий - він працює місцево, блокує передачу імпульсу від нерва до м'яза, таким чином, розслабляючи м'яз, який і був причиною появи зморшки», - розповів невролог Віктор Косс.

Також експерт додав, що в малих дозах ботокс не небезпечний. Більше того, з його допомогою лікарі знімають спастику у дітей, хворих на ДЦП (дитячий церебральний параліч), а також використовують його в інших терапіях в неврології.

На думку вчених, щоб ботокс призвів до поразки нервової системи, потрібно не менше 150 уколів, тоді ця отрута дійсно може заблокувати контроль над м'язами і зупинити дихання. Однак чим частіше людина «колеться» ботоксом, тим вище ймовірність порушення «спілкування» нерва з м'язом.

Порушення може призвести, наприклад, до нервово сіпання, судорожного скорочення м'яза. Інший варіант: м'яз настільки звикне до стимуляції ботоксом, що зовсім перестане на нього правильно реагувати.

Медики закликають пам'ятати про те, що майже будь-які ліки, корисні лише в маленьких дозах, при великих порціях може завдати організму шкоди, іноді - несумісної з життям. Ботокс в даному випадку не виняток.