Цікаві факти зі світу декоративної косметики

Декоративна косметика настільки щільно увійшла в наше життя, що виходячи з дому навіть на п'ять хвилин, ми неодмінно вносимо в свій образ кілька яскравих штрихів за допомогою помади або рум'ян. Ймовірно, точно так само робили і наші далекі предки.

Цікаві факти зі світу декоративної косметики
У Стародавньому Єгипті декоративна косметика користувалася великою популярністю не тільки у жінок, але й у чоловіків. Тіні для повік були обов'язковим елементом релігійних обрядів, а також підкреслювали красу очей єгиптян, причому незалежно від статі. Для цього використовували хну і суміш з сурми, мелених палених горіхів, попелу, окисленої міді, яскравої охри. Щоб підкреслити мигдалевидну форму очей (як було тоді модно) нижню і верхню повіку підводили жирними лініями. Єгиптянки також користувалися рум'янами, помадою, фарбою для волосся і навіть золотили нігті.

Жителі Індії та Стародавнього Китаю не відставали від єгиптян. Вони не тільки підводили очі і фарбували нігті, а ще й вибілювали обличчя білилами, оскільки в моді була вишукана блідість. А ось дівиці в Стародавній Русі, навпаки, натирали щоки буряком - природна краса в ті часи цінувалася найбільше.

Туш для повік - це відкриття XX століття. До цього часу макіяж очей робили тільки за допомогою тіней і підводки. Але в 1913 році 19-річний англійський студент Террі Уілліамс змішав вазелін з сажею і попросив свою сестру Мейбл випробувати цей винахід. Дівчина прийшла у захват! Завдяки цьому відкриттю зараз ми можемо зачаровувати чоловіків довгими пухнастими віями. До цих пір найзнаменитіша туш в світі носить ім'я сестри юного винахідника - Maybelline.