Варення з винограду

Киш-миш як раз входить у свій осінній сезон, тому саме час зварити варення з винограду на зиму. З темного виходить, природно, темнувате, як вишня, з білого - прозоре, як груша. Виноградний сорт киш-миш особливо цінний тим, що для варення не потрібно видаляти з нього кісточки, - до речі сказати, це дуже тоскне заняття, що віднімає купу часу. В компоті виноградні кісточки не перешкода, зате з варенням ситуація зовсім інакша, без них набагато вишуканіший смак, і ягоди залишаються цілими.

Варення з винограду
На рецепт варення з винограду особливо витрачатися на цукор не потрібно, адже ягоди і без того солодкі, а сорти, що дійшли до піку стиглості, - нудотні. Однак це не означає, що цукру в рецепті зовсім немає, він є (інакше варення взимку закисне), тільки в меншій кількості. Трохи погасити солодкість виноградного десерту можна додаванням лимонної кислоти або соку. Це один з численних вагомих плюсів даного рецепту, вірніше самий основний - варення виходить оригінальне.

Як варити виноградне варення, Ви дізнаєтеся, прочитавши рецепт повністю. Бажаю вдалих заготовок на зиму, дорогі читачі, і з нетерпінням чекаю Ваших відгуків на сьогоднішню публікацію.

Інгредієнти для рецепта виноградного варення:

цукор-пісок - 400-500г;
виноград без кісточок - 500-600г;
вода - півсклянки;
ванілін - 0,5 ч.л.


Рецепт варення з винограду:

1. Для того, щоб ягоди залишилися цілими і не пом'ялися, зрізаємо їх з грона не дуже гострими ножицями.

2. Після того, як всі ягідки відокремили від гілочок, прибираємо пошкоджені і гнилі.

3. Потім ретельно промиваємо виноградини в друшляку під струменем проточної води. Якщо сорт винограду товстошкірий, то ягоди перед варінням опускаємо на 2 хвилини в гарячу воду.

4. Далі кип'ятимо воду в каструлі, додаємо туди цукор, варимо суміш до повного розчинення кристалів.

5. Перекладаємо в отриманий сироп виноградини, знімаємо з вогню, прикриваємо рушником і залишаємо варення при кімнатній температурі приблизно на 8 годин.

6. Потім зливаємо сироп (без ягід) в іншу чисту каструлю і знову кип'ятити 5-7 хвилин, на повільному вогні.

7. У гарячий сироп викладаємо ягоди, знімаємо з плити і залишаємо на 8 годин.

8. Далі доводимо виноградну масу до кипіння, варимо на середньому вогні до готовності.

9. Після того, як ягоди придбають прозорість і перестануть спливати на поверхню - виноградне варення можна вважати звареним.

10. Додаємо ванілін, перемішуємо чистою дерев'яною лопаткою або ложкою. Перекладаємо в чисті стерилізовані банки, закатуємо металевими кришками.

Нехай Вас не лякає трудомісткий процес приготування цього десерту, між справою можна займатися сушінням грибів, закручуванням компотів та ін.

Смачного!