Тепле весняне сонце смертельно небезпечне

Довгоочікуване весняне сонце, за яким ми встигли скучити за час зими, може бути смертельно небезпечним. Надлишкові сонячні ванни часто призводять до виникнення пухлинних захворювань шкіри.

Тепле весняне сонце смертельно небезпечне
Коли люди після довгого зимового сезону виходять погрітися під тепле весняне сонечко, то вони найменше думають про загрозу раку шкіри. Тим часом, тривалі сонячні ванни є головною причиною розвитку цього захворювання. У багатьох країнах світу кількість хворих постійно збільшується.

Це пов'язано зі зростаючим потоком туристів на сонячні курорти та зневажливим ставленням людей до використання захисних кремів. Ну кому з нас прийде в голову нанести сонцезахисний крем на обличчя і руки для того, щоб просто вийти з дому на вулицю, де яскраво світить сонце? Однак досить пробути на сонці пару годин, як в організмі вже почнуть розвиватися небезпечні процеси, які з часом можуть призвести до раку шкіри.

Люди часто помилково сприймають цю хворобу, як щось несерйозне, а лікування раку шкіри їм здається чимось на зразок видалення родимки. Але ця хвороба вбиває, і щороку кілька тисяч росіян стають її жертвами. У світі кількість постраждалих від раку шкіри обчислюється сотнями тисяч.

Найчастіше у людей знаходять найменш агресивні види раку шкіри, начебто базальноклітинної карциноми, яка розвивається в глибоких шарах шкіри і на вигляд здається почервонінням, які не бажають гоїтися. Зустрічаються і сквамознокліткові карциноми, проникаючі у верхній шар, при яких шкіра виглядає лускатою. Але найбільшу небезпеку становить злоякісна меланома, що є найагресивнішим видом раку шкіри, який призводить до смерті. Злоякісні меланоми досить швидко поширюються за допомогою метастаз на інші органи тіла.

Коли шкіра піддається впливу сонячних променів, то це викликає ушкодження ДНК клітин. Імунна система людини намагається впоратися з проблемою. Але іноді вона виявляється перевантаженою і не може заповнити збиток. Аномалії ДНК зберігаються, і через якийсь час це призводить до формування ракових клітин.

Не слід думати, що рак шкіри розвивається лише у людей, які стали жертвами сонячних опіків - це не так. Тривала дія сонця без всяких опіків може призвести до виникнення даної хвороби, тому дуже важливо постійно користуватися сонцезахисними кремами.