Криза 3-х років: симптоматика та особливості

«По-моєму, у діток криза весь час. Педіатри називають її «3-х літньою», а я можу сказати, що до періоду дорослішання підхід до діток потрібно шукати постійно. Просто з періоду 3-х років у дитини починається будова свого «я» і вона починає самовиражатися », - поділилася молода мама Маріанна. Ми вирішили трохи глибше дослідити кризу 3-х років для дитини.

Криза 3-х років: симптоматика та особливості
Віковий період 3-х річної дитини часто називають «кризою». І це абсолютно не дивно, адже діти в цьому віці переживають перехід від дошкільного періоду і починають активну підготовку до шкільного віку. Саме в цьому віці виникають перші проблеми між комунікацією з іншими дітьми і дорослими.

Симптоматика цього періоду наступна: негативізм, упертість, норовистість, симптом знецінення, протест-бунт. Саме за цими ознаками можна визначити, що у дитини почалася криза 3-х років.

Найкраще не боротися з цим періодом дитині, а допомогти йому його перерости. У педіатрів існує ряд загальних рекомендацій, використання яких поступово призводить до подолання негативних симптомів у поведінці дитини.

- Уникання авторитарного стилю взаємин і гіперопіки у вихованні.
- Здійснення єдиної тактики виховання в сім'ї.
- Заохочення пізнавального інтересу і самостійності дитину (в доступних межах для даного віку).
- Використання ігрових прийомів у спілкуванні та навчанні дитини самостійності.
- Пояснення правил поведінки дитині в простій і доступній для неї формі. Прояв спокійній вимогливості до виконання цих правил.
- Акцент у вихованні на позитивному вирішенні діяти, а не на заборонах і покарання.
- Спільний пошук компромісних рішень у конфліктних ситуаціях, що надає дитині право вибору.
- Навчання дитини навичкам спілкування з однолітками і дорослими.