Сон більше 7 годин скорочує життя людини

Відповідно до публікації у виданні The Telegraph, тяга до тривалого сну у дорослих людей може бути настороженою ознакою. Нове дослідження показало, що такі любителі «як слід виспатися» ризикують померти раніше часу.

Сон більше 7 годин скорочує життя людини
Медики прийшли до висновку, що стосовно сну дуже важливо дотримуватися принципу «золотої середини» - не страждати від хронічного недосипання і в той же час не проводити занадто багато часу в ліжку.

«Дорослі, які регулярно сплять більше 8 годин на добу, ризикують померти передчасно, але у людей, які витрачають на сон менше 6 годин на добу, життя коротше, ніж у тих, хто витрачає на нього 7 годин», - цитує видання дослідників.

Висновок фахівців заснований на результатах десятирічного наукового проекту, в рамках якого експерти працювали з мільйоном чоловік. Медики перевіряли, скільки часу відводили учасники на свій сон. Проаналізувавши отримані дані, дослідники виявили кореляцію між звичкою довго спати і низкою патологій, зокрема, депресією, цукровим діабетом і хворобами серця.

Коментуючи ризики ранньої смерті від цих захворювань, кардіолог Франко Каппучіо з Уорікського Університету зазначив: «Ті, хто любить подовше поспати, мають на 30% більше шансів померти, ніж ті, хто спить «оптимальні» 7 годин на добу».